Zubři proti Litoměřicím poprvé ve druhé části zvítězili a přerušili sérii porážek

730

Se třemi prohrami a dotahujícími se protivníky v zádech vstupovali přerovští hokejisté do svátečního utkání s Litoměřicemi. To ve čtvrtek na Štěpána sledovalo v Meo Aréně 1261 diváků.

A viděli povedené zubří probuzení. Po pěti minutách hry hráli domácí přesilovku a Jakub Navrátil přesnou střelou otevřel skóre. Na 2:0 pak zvyšoval svým vůbec prvním gólem mezi dospělými dvacetiletý Jonáš Kočica.

Ve druhé třetině měli Zubři navrch, což opět potvrdili gólově. A opět si pomohli přesilovkou. Další dobrou Krislovu střelu tečoval šikovně Jakub Kubeš. Na 4:0 pak zvyšoval po zaváhání litoměřické defenzivy nejlepší přerovský střelec Roman Pšurný.

Hosté ve třetím dějství už pouze korigovali zásluhou Lukáše Doudery, který vzal výborně chytajícímu Petráskovi čisté konto. Defenziva Přerova ale po kratší odmlce opět předvedla svůj standardní výkon. Zubři brali po výhře 4:1 první tři body ve druhé části soutěže.

Po sérii nezdarů se Přerov vrátil na druhé místo tabulky. V sobotu 28. prosince Zubry čekal těžký duel v Chomutově, s rokem se rozloučí v pondělí 30. prosince na domácím ledě duelem s pražskou Slavií.