Zubři přetlačili Chomutov a před pondělní bitvou v Porubě byli třetí

819

Poprvé od roku 1998 se přerovští hokejisté utkali na domácím ledě s Chomutovem. A Zubři si přáli, aby úplně jiná éra přerovského hokeje přinesla úplně jiný výsledek. Před více než 21 lety Meo během sestupové prvoligové sezony prohrálo 2:4.

V sobotu ho ale v 9. minutě poslal do vedení Jaroslav Moučka. Ten vstřelil svůj první gól v sezoně a po zranění si do žil nalil dávku sebevědomí.

Vedení Zubrů ale nemělo dlouhého trvání. Martin Weinhold si podle rozhodčích při zákroku na Suchého počínal za hranicí únosnosti. Sudí viděli loket v Suchého obličeji a poslali přerovského beka předčasně do sprch. Chomutov využil přesilovku po pár vteřinách zásluhou Tomici.

Poté dominovali brankáři a vítězným se tak stal gól Mikuláše Zbořila. Jeho nahození ve 35. minutě znamenalo vedení Přerova 2:1. A také Zbořil se trefil poprvé v sezoně.

Zubři se skvělým Klimešem v bráně poté doslova ubojovali těsné vítězství 2:1 a připsali si dvacátý bod do tabulky.

Po deseti odehraných kolech patří Přerovanům třetí místo tabulky. Už v pondělí zajížděli na led vedoucí Poruby.