Zubři před nejnižší návštěvou sezony nestačili na Porubu

869

Demolici Poruby poměrem 6:1 a posun přerovských hokejistů na parádní druhé místo tabulky sledovalo 27. listopadu jen 1484 fanoušků. Kdo čekal, že parádní postup do části vítězů ze druhého místa přiláká do Meo Arény v úterý na stejného soupeře více fanoušků, ten se mýlil.

Pouze 1283 lidí vidělo nejprve nepovedenou první třetinu, ve které Zubři po dvou chybách poslali tak trošku sami soupeře do vedení. Nejprve se z dorážky prosadil Michal Hlinka. Po hrubce defenzivy v 10. minutě ve snadné pozici zvýšil na 2:0 Jiří Zdeněk.

S dvougólovým náskokem v zádech byla Poruba na koni. Zubrům ve druhé a třetí třetině nepomohly ani čtyři přesilové hry. Až při signalizované výhodě v čase 54:50 z dorážky snížil na 1:2 Radek Číp.

Zubři v závěrečné pětiminutovce ještě dostali obrovskou možnost ke srovnání. Po faulu Husáka měli k dispozici přesilovku a 41 vteřin před koncem dokonce Rudl vyhodil puk z obranného pásma mimo hru. Ani přesilovku šest na tři však domácí nevyužili.

Přerované tak v prvním utkání druhé části Chance ligy doma padli a klesli na třetí místo tabulky o skóre za Litoměřice.