Zubři loupili na Lapači! Klimeš dokonale napravil svou hrubku

741

Na legendární Lapač zajížděli přerovští hokejisté s jistým postupem do elitní osmičky druhé části Chance ligy. Také však s vědomím, že Vsetín na domácím ledě sedm zápasů v řadě neztratil ani bod.

Do atraktivní moravské bitvy ovšem Zubři nastoupili s Lukášem Klimešem v bráně. Přerovský fantom od začátku potvrzoval pozici jasně nejlepšího brankáře soutěže. I díky jeho zákrokům mohli jít Zubři do vedení 1:0. Po Doležalově průniku střílel Jakub Navrátil a hosté si odražený puk sami zametli do brány.

Jediný inkasovaný gól si Lukáš Klimeš musel vstřelit skoro sám. Ve vlastní přesilovce při snaze rozehrát doslova namazal Pechancovi, který tak v polovině zápasu srovnal na 1:1.

Zdálo se, že i Klimeš je člověk, poté ale brankář Komety Brno opět přepnul na nadlidský mód. Gól nepustil ve třetí třetině, a ani při trestném střílení Procházky v prodloužení.

Rozhodnout tak musely samostatné nájezdy. Klimeš při nich vsetínským střelcům nedal šanci, za Zubry se naopak prosadil nejprve Pšurný, razítko na skvělou loupež na Lapači pak dal Jakub Navrátil.

Zubři si odvezli dva body, v tabulce Chance ligy jsou o skóre třetí za druhými Litoměřicemi. Další výhru chtějí vybojovat už v pondělí, kdy hostí od 18 hodin Frýdek-Místek.