Zubři doma s Frýdkem brali bod díky gólu oslavence Šimona Kratochvila

927

Skvělou bilanci na domácím ledě chtěli hokejisté Přerova potvrdit v pondělním utkání 28. kola Chance ligy proti Frýdku-Místku. Vyrovnané utkání prohráli 1:2 po prodloužení.

Přestože ten už nemohl promluvit do boje o elitní osmičku pro druhou část soutěže, Zubři narazili na houževnatého, skvěle bruslícího a organizovaného soupeře.

Už v páté minutě nicméně šli sice do vedení 1:0, když Goišovu střelu od modré tečoval Šimon Kratochvil. Ten společně s dvojčetem Matoušem v pondělí oslavil 25. narozeniny.

Jenže gól Šimona Kratochvila byl pro Přerov jediným. Hosté navíc ještě v první třetině srovnali. Po vyloučení Jaroslava Moučky byl udělen málo vídaný trest dle nových pravidel za chybné vhazování. Moučka přitom ani nebyl na pozici centra, nýbrž na kruhu pro buly. Frýdek následnou přesilovku využil zásluhou Davida Kofroně.

Poté už na obou stranách dominovali brankáři. V přerovské kleci tentokrát úřadoval Michael Petrásek, na druhé straně za svá záda nic nepustil teprve 17leltý Nick Malík.

Bod navíc v prodloužení ve třech nakonec uzmuli hosté. Zubři nejprve ubránili oslabení, pak ale rozhodla schovaná střela Filipa Hamana.

Zubři pak už ve středu večer zvítězili 2:1 na ledě Havířova. V sobotu pak zakončí první část Chance ligy domácím duelem se Sokolovem. Zatím Přerovu patří druhá příčka tabulky.