Zubři doma nestačili na Jihlavu. Ukončí čekání na body proti Litoměřicím?

736

Po pondělní první prohře v sezoně se Slavií, bez důležitých útočníků Moučky, Čípa či Dvořáka nastoupili přerovští hokejisté do středečního domácího utkání s Jihlavou.

Silná Dukla zatím nepředváděla úplně přesvědčivé výkony, v Přerově však od poloviny první třetiny byla nebezpečnějším týmem. Po bezbrankové první třetině se ve druhém dějství nadvakrát prosadil Jiří Fronk.

Jednobrankový náskok podržel Petrásek v bráně a ve 34. minutě málem bylo srovnáno. O nejdiskutovanější moment utkání se postaral Jakub Navrátil. Jeho bekhendové zakončení z úhlu zazvonilo na tyče Brožovy brány a skončilo někde na brankové čáře. Červené světlo sice svítilo, hlavní sudí ale celou situaci dobře viděl a po poradě gól neuznal.

Na začátku třetí třetiny si snad první nepovedenou chvilku v přerovském dresu vybral obránce Jakub Kubeš. Jeho hrubka při rozehrávce nabídla Jihlavským druhý gól. A David Čermák neodmítl – 0:2.

Domácí se ale vrátili do hry. Harkabus nezkrotil přihrávku Hejcmana a Matouš Kratochvil sám před Brožem nezaváhal a ukončil více než 150 minut dlouhé čekání na přerovský gól.

Přerované si pak i díky přesilovkám vytvořili tlak a dobré šance. Tu největší spálil v 59. minutě v početní výhodě Jakub Navrátil. Pšurný mu narýsoval ideální pas, Navrátil však odkrytou klec netrefil.

Ani velký tlak v závěru vyrovnání nepřinesl. Matěj Pekr naopak pečetil do prázdné klece na konečných 3:1 pro Duklu.

Po další těsné prohře 2:3 na ledě Českých Budějovic Zubři klesli na osmé místo tabulky. Ve středu od 18 hodin doma hostí Litoměřice a budou chtít urvat tři body.