Premiéra juniora v bráně, vymyšlený ofsajd i tvrdý faul. Divoký zápas se Slavií Zubři nezvládli

820

První utkání po reprezentační přestávce odehráli hokejisté Přerova po dvou týdnech opět na domácím ledě. V Meo Aréně za celou sezonu ztratili body jedinkrát – 25. září s Jihlavou. Ve středu ale do utkání vstupovali s několika komplikacemi.

Zdravotní trable nepustili do hry Tomáše Sýkoru nebo Dareka Hejcmana. Tou nejzásadnější byla absence nejen zraněného Michaela Petráska, ale také Lukáše Klimeše, který souběžně nastoupil ve Zlíně za Kometu. Do Přerova nedorazila ani výpomoc z Hradce Králové Štěpán Lukeš. Trenéři tak překvapivě v bráně dali šanci Michalu Postavovi.

Sedmnáctiletý junior v první třetině moc práce neměl. To Martin Michajlov na druhé straně byl v neustálé permanenci. Zubři však ani ty největší šance nevyužili, což se později ukázalo jako zásadní.

Ve druhé třetině si slávisté zahráli svou první přesilovku. Když už se zdálo, že Postava ustojí perné chvilky, 15 vteřin před koncem početní výhody zakončil kombinaci do prázdné brány Jiří Doležal.

Zubři měli ale i nadále spoustu šancí. Hned po úvodní Doležalově trefě mohl po Čápově výborné nahrávce srovnat přerovský Tomáš Doležal. Bratra však nenapodobil, opět narazil na skvělého Michajlova.

Do třetí třetiny tak šla Slavie s hubeným náskokem, který mohl ve 46. minutě smazat Filip Dvořák. Po žabičce od Svobody upaloval sám na Michajlova, čárový ale asi jako jediný v celé Meo Aréně viděl ofsajd. Zubrům tak sebral obrovskou šanci na srovnání. O ofsajd se i podle záznamu nejednalo.

Nespokojenost fanoušků vyvolalo i vyloučení Romana Pšurného, po kterém Slávisté opět udeřili v přesilovce. Postava viděl Šmerhovu střelu na poslední chvíli a už nestihl reagovat.

Klíčový a mrazivý moment se pak odehrál hned po následném buly. Jiří Goiš sestřelil Jiřího Doležala. Slávisté se na přerovského útočníka vrhli, nikdo si ale nevšímal ležícího Doležala. Jako první k němu přispěchal bratr Tomáš, soupeři údajně vytáhl zapadlý jazyk a pomohl jej naložit na nosítka. Jiří Doležal po utkání skončil v nemocnici, kde s otřesem mozku zůstal na pozorování.

Goiš každopádně vyfasoval trest na pět minut plus do konce utkání. V následné dlouhé přesilovce se Slavia prosadila dvakrát. Pokaždé přitom byli sešívaní sami před postavou. Nejprve skóroval Vrdlovec, na 4:0 zvyšoval Furch.

Bylo prakticky rozhodnuto, přestože čisté konto Michajlovovi sebral v 57. minutě Šimon Kratochvil a osm vteřin před koncem si vylepšil individuální statistiky při přesilovce Roman Pšurný – 2:4.

Slavia tak přerušila devítizápasovou bodovou šňůru Zubrů. Ti si ale naplno spravili chuť v neděli na ledě Jihlavy. Duklu porazili 1:0 v prodloužení díky další přesné trefě Šimona Kratochvila.