Kozlovice sehrály parádní přestřelku s třetiligovým Vyškovem. Trefila se i ligová posila Šrom

854

Po demolici Morkovic z přeboru Zlínského kraje 9:1 přivítali fotbalisté Kozlovic ve druhém přípravném utkání ve středu na svém hřišti soupeře jiného kalibru – šestý tým loňského ročníku Moravskoslezské fotbalové ligy z Vyškova. A jestli někdo čekal nudné přípravné utkání, šeredně se mýlil. Hosté zvítězili až po parádní přestřelce 5:4.

Stejně jako v prvním přáteláku Kozlovice do prvního poločasu nastoupily v rozestavení 3-5-2. Sympatickou ofenzivní hru na tři obránce však třetiligový celek nekompromisně trestal, po 25 minutách Vyškov vedl 3:0 a ve vzduchu visel debakl.

Kozlovice ale nastartovala nová a zatím nejvýraznější posila Michal Šrom. Bývalá opora třetiligového Hulína si naběhla na centr Kamila Chudoby a snížila na 1:3.

To ze strany Kozlů nebylo vše. Domácí totiž nejprve kopali hned dvě penalty v rozmezí pár minut. Tu první Chudoba neproměnil, z další už po faulu vyškovského gólmana snížil Adam Galetka. Před koncem první půle pak centr za obranu do vlastní sítě usměrnil hlavou Jeřábek a bylo srovnáno.

Po změně stran oba týmy prostřídali, Kozli přešli do herního módu 4-5-1 a hrála se naprosto vyrovnaná partie, ve které zpočátku měli navrch divizní fotbalisté. Blízko gólu byli Nekuda a po něm výborně hrající Štěpán Přikryl, který nastřelil tyč.

Kozlovice přeci jen šly do vedení 4:3 díky rohu možného navrátilce Tomáše Mazoucha. Jeho centr zapadl do sítě. Domácí ale vedení neudrželi a Vyškov díky závěrečné standardní situaci zvítězil 5:4.

Další přípravný duel sehrají Kozli opět doma. Tentokrát v úterý od 17.30 přivítají B-tým Sigmy Olomouc.