Házenkáři Žeravic smolně padli v poháru. V poslední vteřině rozhodla sedmička

718

Výborný vstup do nové sezony prožívají házenkáři Žeravic. Po výhře v 1. kole Českého poháru v sobotu zvítězili i v druholigové předehrávce s Polankou nad Odrou 21:20. Už v neděli je pak čekalo 2. kolo poháru s prvoligovou Bystřicí pod Hostýnem.

A Žeravice rozhodně nebyly horším týmem. Poločas ovládly 15:14. Vyrovnaný boj pokračoval po změně stran, hosté ale v závěru šly do dvoubrankového vedení. Žeravice ale v poslední minutě neuvěřitelně zabojovaly, snížily a po ztrátě Bystřice dokonce srovnaly na 26:26.

V závěru ale byl při bránění hodně agresivní Vaculík, což rozhodčí posoudili jako dvouminutový faul. Následovala červená karta a dle pravidel hlavně i sedmička. Tu hosté s obrovským štěstím proměnili a vteřinu před koncem uzavřeli na konečných 26:27.

V neděli zajíždí Žeravice do Zubří, kde vyzvou Lesanu, doma se opět představí až 12. října, kdy vyzvou Holešov.