Bikodrom na Žernavé hostil mistrovství republiky ve fourcrossu

962

Poprvé v historii hostil Přerov mistrovství České republiky ve fourcrossu. Atraktivní pojetí horských kol, kdy se čtveřice jezdců najednou vrhne na trať, hostil bikodrom na Žernavé v neděli. Na programu byla od 12 hodin kvalifikace, od 13.30 pak už vyřazovací závody.

Bojovalo se ve čtyřech kategoriích, přičemž pouze muži závodili o titul mistra republiky. Ten si nakonec odvezl jablonecký Milan Malý. Druhý skončil Mikuláš Nevrkla a třetí místo bral Jan Hrubý. David Spurný z přerovského Laguna Cycles týmu dojel na čtvrtém místě.

Ještě lépe – na druhém místě – se umístil další Přerovan Stanislav Michal v kategorii masters nad 30 let.

Mezi ženami byla nejrychlejší Michaela Beráková a sloučenou kategorii kadetů a juniorů ovládl jablonecký Jan Kolář.