Atleti oslavili 17. listopad tradičním během. Jubilejní 40. ročník se zapsal do historie

682

Nedělní sváteční den na stadionu SK Přerov patřil atletice a již tradičnímu Běhu 17. listopadu. Ten se dočkal jubilejního 40. ročníku a letos perfektní podmínky vybízely k ataku historicky nejlepších časů.

Vůbec nejrychleji zvládl devítikilometrovou trať v roce 2015 brněnský Robert Míč, už v předešlých letech ale předváděl skvělé výkony také Tomáš Navrátil z AK Kroměříž. Ten letos využil suché trati i krásného počasí a v čase 29:38 zapsal nový rekord závodu. Pod půlhodinu se vešel také druhý David Pelíšek, na třetím místě doběhl Petr Kučera z domácího oddílu.

Kučera ovládl kategorii od 40 do 49 let, kde se na druhém místě umístil tradiční rival Tomáš Blaha, na pátém místě pak skončila česká triatlonová legenda Petr Vabroušek.

Nejrychlejší ženou Běhu 17. listopadu byla nadějná běžkyně Vítkovic Eliška Surmová, která trať zvládla v čase 37:59.

Dařilo se i dalším přerovským běžcům. Desátý celkově a pátý v kategorii mužů do 39 let doběhl všestranný sportovec Radim Klimecký.

Součástí akce byly i kratší běhy pro mládež, celkem se Běhu 17. listopadu zúčastnilo 72 dětí a 83 dospělých.