Zubři poprvé v sezoně padli, Motor rozhodl v první desetiminutovce

1372

Po úvodních dvou kolech hokejové Chance ligy byli Zubři po výhrách nad Jihlavou a Slavií stoprocentní, ve třetím kole odpočívali a ve čtvrtém přivítali dalšího elitního soupeře – České Budějovice. Proti jednomu z favoritů soutěže už to nevyšlo, Přerov padl 1:3.

Zubři už ve třetí minutě prohrávali o dvě branky. Nedůslednost v defenzivě potrestali Martin Novák a Lukáš Endál. V 10. minutě navíc na 3:0 zvýšila kanadská posila hostů Cody Bradley.

Přerov však nesklopil hlavy a nepolevoval, od druhé třetiny už byl lepším týmem. Stačilo to pouze na snížení z hole Milana Procházky. Další šance Zubři nevyužili.

„Mrzí mě, co jsme předvedli v prvních deseti minutách, protože jsme byli dobře nachystaní na to, co Budějovice hrají, 50 minut bylo vidět, že víme, o co jde.“

Kamil přecechtěl, trenér hc zubr přerov

HC Zubr Přerov – ČEZ Motor České Budějovice 1:3 (0:3, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 27. Procházka (Novotný, Mašín) – 1. Novák (Gilbert, Endál), 3. Endál (Novák, Fillman), 11. Bradley (Doležal). Rozhodčí: Cabák, Vrba – Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 4:8. Bez využití. Diváci: 2021.

Přerov: Klimeš – Pala, Pohl, Novotný, Zbořil, Padrnos, Černý, Malina – Rachůnek, Sýkora, Plášek – Procházka, Pšurný, Sikora – Goiš, Hejcman, Navrátil – Moučka, Mašín. Trenéři: Kamil Přecechtěl, Petr Dočkal.

Motor: Strmeň – Kutlák, Fillman, Pýcha, Pavlin, Vydarený, Plášil – Čermák, Doktor, Babka – Novák, Gilbert, Endál – Beránek, Dančišin, Novák – Heřman, Bradley, Z. Doležal. Trenér: Václav Prospal.