Závěrečné kolo Českého poháru v dálkovém plavání s ploutvemi hostila tovačovská jezera. Dařilo se i Skorpenu.

1213

Areál Jacht klubu Sokola Tovačov na Skašovkém jezeře se stal minulou sobotu dějištěm závěrečného 3. kola seriálu Českého poháru v dálkovém plavání s ploutvemi. Na start se postavilo celkem 91 ploutvových plavců z 11 klubů celé republiky. Nechyběli ani závodníci Skorpenu Přerov, ti nejúspěšnější vylovili z tovačovského jezera medaile.

Kateřina Odložilová si doplavala pro bronz na trati 650 metrů, třetí místo jí patří také v celkovém hodnocení poháru.

V kategorii staršího žactva se na kilometru vedlo nejlépe Vojtěchovi Šindlerovi, který se umístil na třetím místě, což mu pomohlo obsadit v konečném hodnocení druhou pozici. Mezi dívkami se opět dařilo Veronice Vašíčkové, která doplavala pro bronz a v celkovém hodnocení poháru skončila na třetím místě.

V juniorech si doplaval po čtyřech kilometrech pro stříbro René Vašíček, což mu zajistilo konečné třetí místo v celkovém pořadí.

V kategorii veteránů skončil na třetím místě trenér mladých přerovských ploutových plavců Miroslav Nezhyba, bronz mu patří i konečném hodnocení soutěže.

Z bronzové medaile se radoval také ženský tým Skorpenu ve složení Vašíčková, Odložilová, Lejsková, který v dlouhodobé klubové soutěži našel pouze dva přemožitele.