V sesterském finále tenisového Zubr Cupu přejela Gabriela Pantůčková mladší Magdalénu a slaví desátý titul.

1367

Třešničkou na dortu tenisového Zubr Cupu v Přerově bylo finále dvouhry. Proti sobě se totiž počtvrté v kariéře postavily sestry Pantůčkovy. Papírovou favoritkou byla devatenáctiletá Magdaléna, která o čtyři roky starší Gabrielu porazila ve třech předešlých zápasech.

Na kurtu to ale v sobotu dopoledne vypadalo jinak. Obě soupeřky měly v prvním setu velký problém udržet vlastní podání. Když se to poprvé podařilo Magdaléně, srovnala na 4:4, poté si ale podruhé v utkání udržela servis Gabriela, šla do vedení 5:4 a dostala sestru pod velký tlak.

Magdaléna koncovku první sady nezvládla, prohrála 4:6 a ve druhém setu se její hra i naděje na přerovský titul sesypaly jako domeček z karet. Gabriela Pantůčková druhý set vyhrála kanárem a ovládla čtrnáctý ročník turnaje ITF s dotací 15 000 amerických dolarů.

Naposledy se Gabriela Pantůčková z titulu radovala v Chorvatsku v roce 2016, kdy nakoukla do první třístovky světového žebříčku. Od té doby však klesla až na aktuální 698. příčku. Její desátý titul v kariéře by mohl znamenat blýskání na lepší časy.

Vítězka Zubr Cupu si do žebříčku WTA připíše 12 bodů a získá prize money 2352 amerických dolarů. Poražená finalistka získala bodů sedm a 1470 dolarů.

Čtyřhru ovládly Slovenky Lenka Juríková a Jana Jablonovská, které si ve finále poradily s takřka domácím párem TK Precheza Přerov Kubáňová – Pulchartová.