Fotbalisté 1. FC Viktorie Přerov i podruhé v sezoně porazili vedoucí Lutín! Na jaře zůstávají stoprocentní bez inkasované branky.

1248

Na podzim připravili suverénovi krajského přeboru jednu ze dvou porážek v sezoně, o víkendu chtěli na Lutín vyzrát i podruhé.

Fotbalisté přerovské Viktorky po dvou hubených jarních výhrách 1:0 opět nastoupili s důrazem na pevnou defenzívu, což dělalo kombinačně dobře vybavenému soupeři problémy.

Ve 27. minutě navíc při brejku zaskočil lutínskou obranu Petr Bogdaň. Defenzivní hráč si obhodil obránce a po parádním sprintu, který by po zranění od dříve hlavně stopera čekal málokdo, otevřel skóre utkání.

Vedení bylo vodou na mlýn pro přerovskou hru. Lídr soutěže sice držel míč na kopačkách, ve vápně mu však chyběl potřebný důraz. Když už se dostal do vyložené šance, defenziva v čele s gólmanem Březinou, který nahradil zraněného Bělíka, dokázala odolat. V jednom případě dokonce hostující Körner trefil na brankové čáře stojícího spoluhráče Šnejdara. Místo gólu se tak pískal ofsajd.

Sigma nevytěžila nic ani z následného tlaku. Na druhé straně se v 87. minutě míč ve vápně dostal ke střídajícímu Tomáši Malendovi, který zavěsil a rozhodl o výhře Přerova 2:0.

Viktorka tak na jaře zůstává stoprocentní, dokonce bez jediné inkasované branky. Patří jí třetí příčka krajského přeboru, další utkání odehraje v neděli na hřišti pátého Medlova.