Fotbalisté 1. FC Viktorie Přerov doma přehráli Dolany a přiblížili se návratu do divize.

1144

V roli favorita nastupovala přerovská Viktorka do posledního domácího utkání v této sezoně. Proti Dolanům ale nezačala dobře. Už v 8. minutě otevřel skóre hostující Erik Smítal. O deset minut později však z voleje skóroval Jan Bubeník. Následné šance ale Přerované nevyužili a do šaten se šlo za vyrovnaného stavu.

Po změně stran poslal domácí do vedení Martin Koller, jenže Dolany našly odpověď opět po standardní situaci. Rozhodující trefu Viktorce obstaral v 75. minutě Vít Koplík, když propálil vše, co mu stálo v cestě. V samotném závěru upravil na konečných 4:2 pro Přerov střídající Robin Gerold.

Přestože už se s tím příliš nepočítalo, má Viktorka vzhledem k okolnostem velkou šanci slavit návrat do divize. První Lutín s postupem váhá, B-tým HFK Olomouc o soutěž výše nepůjde a Mohelnice, která sestoupí ze 3. ligy s áčkem Holice, bude v příští sezoně hrát pouze krajský přebor. Poslední utkání odehrají Přerované již v pátek v Hněvotíně.