Přerovské dvorky se po dvouleté pauze vrátily ke své úspěšně založené tradici, která nejenom otvírá veřejný prostor a ukazuje netušená zákoutí města, ale nabízí i kulturní program, workshopy a nevšední zážitky.
Lidé tak mohli nahlédnout na dvorek radnice, která ukázala hanáckou tradici nebo do zadního traktu Kratochvílovy 14, jež nabízel alternativní umění reprezentované koncertem elektrosonické hudby ve spojení s nevšedními obrazy v pohybu. Výjimku pak tvořil jediný prostor, který nebyl dvorkem, a to legendární bufet na adrese Náměstí TGM 8.
Komenského už svým názvem připomněl Labyrint svět a ráj na dvorku ve Wilsonově ulici. Ten představil výtvarné práce studentů Gymnázia Jakuba Škody. Vzpomínku na pohybové aktivity, které se těšily velké oblibě zejména v minulém století, nabídl sokolský dvůr.
Zajímavou zkušenost mohli lidé získat setkáním s takzvanými živými knihami v prostoru u Galerie města Přerova. Koncept živé knihy osobním rozhovorem předkládá životní příběh lidí, kteří žijí mezi námi, a zároveň nabízí možnost navázat kontakt s naprosto cizí osobou, vyhnout se předsudkům a stereotypům.
Přerovské dvorky se jako součást dnů evropského dědictví veřejnosti poprvé otevřely v roce 2016. V minulosti byly například spojeny s odhalením památníku jednoty bratrské nebo s večeří s básníkem Josefem Kainarem u příležitosti stého výročí jeho narození.
více ve videoreportáži…