Zubři porazili Chomutov i podruhé! Klimeš vychytal šestou domácí výhru v řadě

644

Druhé utkání se stejným soupeřem ve dvou dnech odehráli ve středu přerovští hokejisté. Po úterní výhře 3:1 nad Chomutovem byla odveta s pátým týmem skupiny o pořadí v play-off do závěru druhé třetiny o poznání vyrovnanější. Zubři ale nakonec zvítězili 2:0.

Na konci prostředního dějství přišly klíčové momenty. Piráti mohli jít v přesilovce do vedení 1:0, Lukáš Klimeš ale vytáhl proti Langově střele famózní a veledůležitý zákrok. Zubři totiž poté dostali také možnost početní výhody a Jakub Kubeš potvrdil pozici druhého střelecky nejnebezpečnějšího beka soutěže v přesilovkách.

Pět vteřin před druhou sirénou navíc přišel druhý přerovský úder. Útočník Jan Berger od svého listopadového návratu do Přerova za Zubry nevstřelil ani gól. Třicetidvouzápasové čekání ukončil šťastný odraz od levé brusle pracovitého forvarda.

Ve třetí třetině Lukáš Klimeš udržel svou čtvrtou nulu v sezoně a Zubři brali už pátou domácí výhru v řadě.

Přerov má po výhře 2:0 na druhém místě skupiny o pořadí v play-off devítibodový náskok před Vsetínem a pátý Chomutov ztrácí už čtrnáct bodů. Už v sobotu čeká Zubry poslední soupeř z pětizápasové domácí šňůry. Od 17 hodin hostí pražskou Slavii.