Jako v play-off! Zubři první duel s Chomutovem jasně ovládli, k vidění ale byl i zákeřný faul

741

Vyřazovací boje hokejové Chance ligy se blíží. Menší generálku na play-off si Zubři užívají díky úterní předehrávce 26. kola části vítězů. S Chomutovem se tak doma utkají dvakrát během dvou dnů. A hned první duel měl několik rysů play-off.

Přerov v úterý od začátku svého soupeře zatlačil a dvě třetiny byl jasně lepším týmem. Pomohl jim k tomu i rychlý gól. Hned první střídání druhého útoku skončilo gólem Dareka Hejcmana, který využil Čípovy nabídky.

V 18. minutě pak nabral rychlost při hře ve čtyřech na obou stranách Šimon Kratochvil, přebruslil chomutovského obránce a zvýšil na 2:0.

V polovině zápasu držel Piráty od vyššího přídělu gólman Pavlát, trestné střílení Radka Čípa už ale nezastavil a Přerov vedl už 3:0.

Hosté vykřesali jiskru naděje v úvodu třetí třetiny. Přesilovku využil díky šťastné teči Nicolas Hlava. Další branku už Piráti přes zlepšený výkon nepřidali.

V závěru utkání si Zubři pohlídali tři body. Zbytečný zákrok ale v posledních vteřinách předvedl americký obránce Chomutova Schaus. Jeho sekeru na Matouše Kratochvila okamžitě šel pomstít ze střídačky Jiří Krisl, Kratochvil nicméně v bolestech odkulhal do kabiny.

Přerované přes důležité absence v zadních řadách zvítězili doma popáté v řadě. Hned ve středu si od 18 hodin střihnou s Chomutovem odvetu.