Inline hokej

493

Inline hokejisté Přerova vstoupili do sezony v pozměněné sestavě. Obejít se musí bez tahounů a reprezentantů Mikuláše Zbořila nebo Petra Školouda. Povoláno tak bylo mládí a v týmu nechybí několik zajímavých hokejových jmen. O víkendu sehráli Night Birds první dva domácí zápasy extraligové sezony. Utkání s Brnem rozhodl v prodloužení krásnou individuální akcí a gólem na 7:6 Stanislav Svozil. Nedávný debutant v NHL a člen české reprezentace měl po boku i kamaráda Martina Ryšavého nebo třeba hráče extraligové Olomouce Jakuba Navrátila. Po prvních dvou startech v NHL přišla pozvánka do reprezentačního výběru Kariho Jalonena před probíhajícím mistrovství světa. Tam se nakonec Stanislav Svozil nepodíval, našlápnuto ale má skvěle. Přerovské Sovičky po výhře nad Brnem padli taktéž po prodloužení 6:7 s Boskovicemi. Na kontě tak zatím obhájce titulu má dvě výhry a dvě porážky. Pětičlennou východní skupinu extraligy zatím vede dosud neporažený Zlín. Přerov je s šesti body třetí a nyní jej čekají odvety. Doma se „Sovičky“ představí v sobotu 10. června, kdy přivítají celky Uherského Brodu a vedoucího Zlína.