News

Stavba posledního úseku D1 se může posunout až o rok

  • Napsal(a)  Anna Sýkorová
  • Tisk
Foto: Petr Ludík Foto: Petr Ludík

Až o jeden rok se může posunout plánovaný začátek stavby dálničního úseku z Přerova do Říkovic, který je posledním chybějícím úsekem dálnice D1. "Pokud jde o ten poslední úsek, který jsem letos plánovali zahájit, tedy Říkovice - Přerov,  tak ten bohužel v těchto dnech dostal dost výrazný úder ve své přípravě a sice odvolání ekologické organizace Děti Země. Odvolání může mít za následek zdržení zahájení stavby možná o několik měsíců, v extrémních případě možná i o rok," vysvětlil tiskový mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

A jaké jsou důvody odvolání organizace Děti Země? "Děti Země podali odvolání proti povolení výjimky k zásahu do biotopu několika desítek zvláště chráněných organismů na trase dálnice kolem Přerova hlavně proto, že ty uložené podmínky, které měly zmírňovat ten škodlivý zásah nebyly jednoznačné, popsal Miroslav Patrik předseda organizace Děti Země.

Původně měla stavba úseku z Přerova do Říkovic začít v březnu 2018, o kolik posune plánovaný začátek odvolání organizace Děti Země není zatím jasné.

TV Přerov

Top Desktop version