News

Na přerovském nádraží nedobrzdil vlak, škoda je 20 milionů

  • Napsal(a)  Anna Sýkorová
  • Tisk
Foto: HZS Olomouckého kraje Foto: HZS Olomouckého kraje

Na přerovském nádraží došlo dnes k nehodě vlaku, souprava společnosti Leo express nedobrzdila a narazila do zarážedla na kusé koleji. Zdravotnická záchranná služba z místa odvezla 15 zraněných, dva se středně těžkými zraněními do Fakultní nemocnice v Olomouci, ostatní do nemocnice v Přerově. Během dne sami vyhledali lékařskou pomoc ještě další cestující.

V pondělí krátce před 6 hodinou ranní narazil pravidelný vlakový spoj směřující ze Starého města u Uherského Hradiště do zarážedla na konci kusé koleje. Podle předběžného vyšetřování se strojvedoucímu soupravy udělalo nevolno. Drážní inspekce odhaduje škodu na vlakové soupravě na 20 milionů korun, vybavení na nádraží poškozeno nebylo.

Záchranáři z místa převezli 15 zraněných, z toho dva do Fakultní nemocnice v Olomouci. V přerovské nemocnici vyhledali někteří cestující lékařskou pomoc i během dne, takže tady nakonec ošetřili 16 zraněných, 6 z nich zůstalo hospitalizováno.

"Na místo vyjeli před šestou hodinou jednotky všech složek Integrovaného záchranného systému, z místa Zdravotnická záchranná služba převezla 15 cestujících, dvě osoby utrpěly středně těžká poranění a byly převezeny do Fakultní nemocnice v Olomouci, z preventivních důvodů byla na další vyšetření převezena i jedna těhotná žena," popsal Zdeněk Hošák, tiskový mluvčí HZS a ZZS Olomouckého kraje.

Lidé, kteří mají v plánu cestovat v nejbližší době se společností Leo Express musí počítat s dočasnými omezeními způsobenými dnešní nehodou. Dočasně zrušené spoje vyjíždí z Přerova směrem do Prahy v  5:55 a v 11:55. Z Prahy nepojedou vlaky společnosti Leo Expres v 7:13 a 15:13, tyto spoje z Přerova směrem na Bohumín běžně vyjíždějí v 9:42 a 17:42. České dráhy z důvodu výpadku souprav společnosti Leo express posílili některé své pravidelné spoje na trase Praha Ostrava. Bližší informace o těchto spojích najdete na webových stránkách Českých drah. (www.cd.cz)

TV Přerov

Top Desktop version