News

V Lipníku vznikly lodě pro Vikingy nebo Hru o trůny

  • Napsal(a)  Anna Sýkorová
  • Tisk
Foto: Petr Ludík Foto: Petr Ludík

V Lipníku nad Bečvou dokončuje Radim Zapletal další velkou loď. V jeho dílně vznikly už desítky plavidel, vidět jste je mohli například v seriálu Vikingové nebo ve Hře o trůny. Kam putuje aktuálně dokončovaná loď tesař prozradit nemůže.

Radim Zapletal se výrobou replik zbraní a lodí zabývá už od 90. let. jeho prvním velkým projektem byla stavba Kolumbovy karavely, kterou chtěl při příležitosti pěti set let od objevení Ameriky zopakovat slavnou plavbu Kryštofa Kolumba. To se sice nepodařilo, ale jeho loď se dostala do povědomí a přišli zakázky na plavidla do řady filmů.

"Z těch začátků bych mohl jmenovat Mlhy z Avalonu, Tristan a Isolda, Oliver Twist a další. V poslední době je taková Vikingská móda, těch vikingských lodí už tady vzniklo několik.  Naše lodi byly v seriálu Vikinogvé nebo ve Hře o trůny, ale i v dalších podobných snímcích," popsal Radim Zapletal.

Loď, která se v Lipníku aktuálně dokončuje patří k těm největším, které se vůbec v dílně dají vytvořit, jedná se o plavidlo typu koga z období 13. století. 1. června bude loď přepravena zadavateli zakázky.

TV Přerov

Top Desktop version