News

Koupaliště v Penčicích by mohlo dostat novou úpravnu vody

  • Napsal(a)  Anna Sýkorová
  • Tisk
Foto: Petr Ludík Foto: Petr Ludík

Dalších úprav by se v letošním roce mohlo dočkat oblíbené letní koupaliště v místní časti Penčice. Město tady plánuje opravu systému recirkulace bazénové vody i nový rozvod na výtlak vody do bazénu. Pokud návrh odsouhlasí zastupitelé s úpravami by se mohlo začít už letos na podzim.

Přerovští radní odsouhlasili vypsání veřejné zakázky na opravu systému recirkulace bazénové vody na koupališti v místní časti Penčice. Nová technologie vyjde na více než 4 miliony korun a její pořízení musí ještě odsouhlasit přerovští zastupitelé v pondělí 23. března.

"Počítáme s tím, že na stávající rozvody upravené vody bude napojeno nové zařízení úpravny bazénové vody – čerpadla a pískové filtry doplněné o měřící a dávkovací stanici včetně technologických rozvodů," vysvětlil náměstek primátora Petr Měřínský. 

"V posledních letech se do koupaliště v Penčicích investovalo několikrát. Například v roce 2008 tu byly pořízeny nové turnikety za 70 tisíc korun, o rok později dětská skluzavka, která přišla skoro na tři čtvrtě milionu korun, v léto roku 2013 bylo ve znamení nově zrekonstruované terasy, za kterou město zaplatilo 1, 7 milionu korun," popsala tisková mluvčí přerovského magistrátu Lenka Chalupová.

Projekt bude realizován až po letošní sezoně, pravděpodobně v měsíci září a říjnu, náklady bude kompletně hradit město Přerov ze svého rozpočtu.

"Za obyvatele Penčic jsem rádi, že tady bude další nová technologie, koupaliště neslouži jen místním obyvatelům, ale přijíždí sem díky němu i řada návštěvníků," sdělila Alena Horáková z výboru místní části Penčice.

Areál v místní části Penčice patří nejnavštěvovanějším koupalištím na Přerovsku. V roce 2016 sem zavítalo téměř sedm a půl tisíce návštěvníků o rok dříve, když bylo hodně horké léto, dokonce přes 17 a půl tisíce lidí. Zdejší areál pojme tisícovku zákazníků – ve vodě může najednou pobývat až 250 osob. 

TV Přerov

Top Desktop version