News

Mráz způsobil poruchy na vodovodu, VaK už má situaci pod kontrolou

  • Napsal(a)  www.prerov.eu
  • Tisk
Mráz způsobil poruchy na vodovodu, VaK už má situaci pod kontrolou www.prerov.eu

Dnešní pátek třináctého přinesl komplikace stovkám lidí z Přerova, kteří kvůli mrazu přišli o dodávku pitné vody. Voda netekla v několika čtvrtích, v nákupním centru a také v tenisové hale. Dělníci pracovali na opravě od pátečních ranních hodin. 

 

„Byli jsme informováni, že se porucha týká čtyř výškových dvanáctipatrových domů v ulici Sokolská, dále pak celého domu, který je znám pod názvem hokejka. Bez pitné vody by měla být i mateřská škola, stojící v této čtvrti a celá obchodní zóna v Lipenské ulici,“ potvrdil přerovský primátor Vladimír Puchalský (SpP). Někteří lidé si ještě stihli po upozornění natočit vodu alespoň do nádob, pro ostatní je před domy připravena cisterna. V terénu jsou odborníci, zabývající se poruchou.

"U nás je situace v pořádku. Chvilku netekla jenom teplá voda, ale to se má  změnit. Žádná mimořádná opatření jsme nemuseli nastavovat," uvedla pracovnice MŠ v Sokolské ulici.

„Na odstranění havárie se intenzivně pracuje, od rána se vytyčují podzemní sítě. Práce nám ale komplikuje zemina, která je zmrzlá až do čtyřiceti centimetrů,“ uvedl ředitel Vodovodů a kanalizací Přerov Miroslav Dundálek. Upřesnil, že konkrétně v Sokolské ulici byla zjištěna porucha na přípojce pro výměníkovou stanici, takže přípojka byla odstavena a práce na zprovoznění intenzivně pokračují.

Zatímco zaměstnanci Vodovodů a kanalizací pracovali ještě za tmy na opravě sítě v této části Přerova, objevila se ráno porucha i na druhé straně řeky Bečvy. Do desáté hodiny dopolední neměli vodu také lidé v ulici U tenisu a v tenisové hale. "Situaci se nám podařilo dostat pod kontrolu okolo desáté hodiny dopoledne. Vodu už mají všechny domácnosti," zkonstatoval stav věci Pavel Jeřábek - vedoucí provozu vodovodů.

TV Přerov

Top Desktop version