News

Čechova ulice je v době špičky přetížená, auta tady stávají ve dvou řadách

  • Napsal(a)  Anna Sýkorová
  • Tisk
Foto: Petr Ludík Foto: Petr Ludík

Čechova ulice je hlavní třídou spojující město s nádražím, denně se po ní pohybují stovky chodců i automobilů. V době dopravní špičky mnohdy dochází ke zdržování provozu nebo  dojde i k úplnému zastavení z důvodu parkování osobních i zásobovacích vozidel na zákazech nebo ve dvou řadách vedle sebe.

S hustou dopravou a vysokou koncentrací chodců má město problémy na více místech, v Čechově ulici je stav v době dopravní špičky často neúnosný a bude vyžadovat změny. Kritickým bodem je křižovatka Čechovy ulice se Šířavou, kde se mnohonásobně zvýšil provoz po otevření Galerie Přerov. Návrhy řešení by měl v příštím roce dát plán udržitelné mobility města Přerova.

"My jsme si nechali provést průzkum dopravy v celém Přerově, výsledky hovoří jasně Čechova ulice je velmi vytížená, podle mého osobního názoru je problémem hlavně automobilová doprava, která vlastně znemožňuje pohyb chodců, podle mě by této ulici nejvíce pomohlo kdyby se rozšířili chodníky a parkování bude muset ustoupit," vysvětlil radní a zastupitel Jan Horký.

V příštím roce se by silnice měla dostat nový povrch, změny v dopravním značení se ale zatím neplánují. Se zásobováním svých prodejen bojují v Čechově ulici obchody a to obzvlášť ty, které stojí ve směru od nádraží po pravé straně, kde je zákaz zastavení. Situaci řeší přenášením zboží přes cestu z druhé strany, což není v hustém provozu příliš bezpečné.

Problémy mají i prodejny na straně, kde se parkovat může, protože na vyhrazených místech je většinou plno. Tím, že zastaví vedle zaparkovaných aut mohou větší dodávky zablokovat projíždějící linkové autobusy, za kterými se potom tvoří kolona. Čechovu ulici pravidelně kontroluje Městská policie, často tady řeší právě parkování v zákazech.

"Tak samozřejmě je tady i určitá pohodlnost zaparkovat o trošku dál, v ulici Čechova je možnost parkovat na parkovací hodiny, ale když jsou parkovací místa plná, vždy je nějaké místo na blízkém parkovišti v ulici Přerovského povstání. Co se týká dodavatelů, to je problém, zastaví tam na pár minut je to také v rozporu se zákonem, snažíme se to řešit v rámci možností," popsal ředitel Městské policie Přerov Omar Teriaki.

Dopravní policie v letošním roce řešila v části od Galerie Přerov po konec ulice směrem k nádraží 7 dopravních nehod. Došlo při nich k jednomu těžkému zranění cyklisty a třem lehkým zraněním. Ve 4 případech se jednalo o nezvládnutí řízení vozidla, po jednom případu to bylo při vyhýbání, nesprávném otáčení a nedání přednosti.

TV Přerov

Top Desktop version