News

Kraj chce znovu rekonstruovat silnici v Kozlovicích

  • Napsal(a)  Anna Sýkorová
  • Tisk
Kraj chce znovu rekonstruovat silnici v Kozlovicích Foto: Petr Ludík

Olomoucký kraj chce rekonstruovat v minulém roce opravenou cestu v Kozlovicích. Silnice, která vede středem obce, má být dle plánu udělána kompletně nově. Místní obyvatelé to považují za zbytečné a mají strach, aby se do obce po opravě znovu nevrátila kamionová doprava.

Kdy se začne stavět, není zatím jasné. Místní výbor požádal město Přerov, aby se stavbou zabývalo a podpořilo nesouhlasné stanovisko občanů Kozlovic. Město ale není vlastníkem komunikace a má v této věci omezené možnosti.

„Rekonstrukce silnice v Kozlovicích je věc kraje, město se na tom bude podílet tím, že se současně s vozovkou opraví chodníky, osvětlení a přechody,“ sdělil 1. náměstek primátora Pavel Košutek.

V červnu letošního roku požádal olomoucký kraj o stavební povolení na kompletní rekonstrukci silnice v ulici Grymovská v Kozlovicích. Nemá jít jen o opravu povrchu ale o vyřešení dlouholetého problému s nevyhovujícím podložím a neúnosnou konstrukční vrstvou.

„V současnosti probíhá projektová příprava akce a stavební řízení, termín realizace nejde sdělit, protože v srpnu letošního roku podali dvě osoby odvolání proti rozhodnutí o stavebním povolení, vzhledem k tomu že bylo dotyčnými napadeno stanovisko Krajské hygienické stanice, musí se k situaci vyjádřit i Ministerstvo zdravotnictví,“ vysvětlila Kamila Navrátilová, tisková mluvčí Olomouckého kraje.

Námitku ke stavebnímu povolení na průtah Kozlovicemi, které v srpnu vydal přerovský stavební úřad, podal místní výbor i někteří obyvatelé. Ti považují stavbu na nehospodárnou a mají také obavy, aby se po opravě nevrátily do místní části kamiony, se kterými tu měli dlouhodobě potíže.

„Nesouhlasíme s plánovanou rekonstrukcí, protože si myslíme, že ji kraj měl udělat před dvěma lety, kdy byla silnice rozkopaná kvůli stavbě nové kanalizace. Přijde nám to jako vyhazování peněz, navíc máme obavy, aby tudy znovu nezačali jezdit kamiony,“ popsala Jolana Čechová, předsedkyně místního výboru Kozlovice.

Obyvatelům Kozlovic před dvěma lety podařilo dosáhnout zákazu průjezdu nákladních automobilů nad 12 tun z důvodu velmi špatného stavu vozovky. Kvůli otřesům lidem praskala omítka na domech a měli problémy s nadměrným hlukem a prachem.

TV Přerov

Top Desktop version