News

Podnikatelé a obyvatelé centra Přerova se cítí terorizováni

Podnikatelé a obyvatelé centra Přerova se cítí terorizováni Foto:Petr ludík

Denně jsou konfrontováni s bezohledným chováním některých nájemníků bytů nad “velkou“ pasáží a přilehlých domů v Kratochvílově ulici. Slovní výpady a urážky, fyzické ataky, vyhrožování i naschvály - to jsou hlavní důvody, proč živnostníci opouštějí zdejší prodejny a ti zbývající apelují na město, aby jim pomohlo.

Majitelka a obyvatelka domu v Kratochvílově ulici Lenka Jirků se obrátila na zastupitele a v dopise i osobně jim celou situaci popsala.

„Nejhorší je hluk, pokřikování z oken, hloučky bránící lidem v průchodu. A když se někdo ohradí proti takovému chování, nepřejte si slyšet ta slova. Trvá to už dlouho a je to neúnosné. Není možné pořád ustupovat a nechávat se utlačovat. Ani p

řivolání policie nic neřeší,“ uvedla Lenka Jirků.

Z pasáže zanedlouho zmizí obchod s jízdními koly, který tady fungoval přes 20 let. Jeho majitel se rozhodl odstěhovat z této lokality.

„Nechceme tady už dál být kvůli podmínkám, které v pasáži panují," potvrdil nám podnikatel Petr Kolář.

Nejen živnostníkům, ale rovněž některým obyvatelům domů v Kratochvílově či Palackého ulici dochází se sousedy trpělivost. Padlo už i trestní oznámení.

„Co se sem nastěhovaly dvě rodiny, tak je prostor nad pasáží plný odpadků, které vyhazují z oken. Stále na sebe pokřikují, ruší noční klid a došlo tady i k napadení souseda, jenž se ozval a dovolil si něco říci,“ doplnil obyvatel domu Palackého 21 – Vojtěch Kostura.

Já mám dům po rodičích v Kratochvílově ulici a vím, že dvě romské rodiny se tady neumějí chovat. Navíc část pasáže patří městu a část soukromým vlastníkům, kteří pronajímají byty,“ řekl Marek Dostál, přerovský zastupitel.

„Je mi to líto, ale město má omezené možnosti. My můžeme pozvat majitele bytů na radnici a požádat je o řešení situace. Oni ale nemusejí přijít. Podle mne v tom hrají hlavní roli peníze za nájem a zneužívání v hmotné nouzi,“ zkonstatoval Pavel Košutek, náměstek primátora.

S kamerou jsme chtěli oslovit také druhou stranu, ale nesetkali jsme se s pochopením. Nakonec se nám podařilo telefonicky kontaktovat majitele bytu, jehož obyvatelé jsou terčem kritiky. Ten nám sdělil, že o problémech ví a nyní zvažuje, co udělá se smlouvou, která stávajícím nájemníkům skončí v lednu příštího roku. Připouští možnost jejího vypovězení nebo zpřísnění podmínek užívání bytu.

TV Přerov

Top Desktop version