News

Mezi Přerovem a Kozlovicemi shořel stoh slámy

Mezi Přerovem a Kozlovicemi shořel stoh slámy Foto: Petr Ludík

Operační středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje obdrželo hlášení krátce před 20. hodinou v pondělí 12. září. Na místo vyrazily čtyři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů z Přerova a Radslavic.

„Požár zachvátil celou plochu stohu. V případě, že nehrozí bezprostřední nebezpečí či rozšíření ohně dál, je neekonomické hasit, ale místo se nechá vyhořet a zůstane pod naší kontrolou asi až do rána,“ uvedl velitel zásahu Petr Mika.

„Slyšel jsem sirény a pak vidím ze svého domu v Újezdci kouř, který měnil barvu, intenzitu a tak jsem se vydal tím směrem. Dojel jsem na kole až sem a vidím, že hasiči mají plné ruce práce,“ okomentoval situaci Pavel Zaoral z Újezdce.

„Tohle je už třetí požár stohu během týdne nebo deseti dní a k tomu ještě jedno strniště. Už to asi nebude náhoda,“ řekl Petr Mika velitel zásahu.

Poškozenou společností je AGRAS Želatovice, která tak už přišla o svůj druhý balíkový stoh slámy.

„Nacházelo se tady asi 300 kusů balíků a vzniklá škoda je okolo čtvrt milionu korun. O příčinách požáru nebudu spekulovat, ale nic není náhoda,“ zhodnotil stav agronom zemědělského podniku – Tomáš Talla.

Na místě požáru vyšetřovala policie, která společně s hasiči zjišťuje okolnosti požáru.

TV Přerov

Top Desktop version