News

Senioři nad 60 let se mohou podívat po krásách Olomouckého kraje za 200 korun

Senioři nad 60 let se mohou podívat po krásách Olomouckého kraje za 200 korun www.nase-voda.cz

Až 3000 obyvatel nad 60 let bude moci, s finanční podporou kraje, letos navštívit krásy našeho regionu. Hejtmanství spustilo první srpnový den registrace na Seniorské cestování. Projekt začal před osmi lety a zájem o výlety na atraktivní místa Olomouckého kraje se každým rokem zvyšuje. První zájezd se uskuteční 18. srpna a možnost cestovat budou mít senioři až do října tohoto roku. 

„Vedení Olomouckého kraje se rozhodlo vyhovět velkému zájmu lidí o tento způsob cestování a pro letošek opět navýšilo kapacitu zájezdů. Částka určená na projekt byla ve výši 1,5 milionu korun, nicméně v rámci veřejné zakázky na realizaci Seniorského cestování byla vysoutěžena cena ve výši 1 167 790 korun,“ řekl Jiří Rozbořil, hejtman Olomouckého kraje.

Zájemci mohou vybírat relaxační, turistický, poznávací či sakrální výlet. Připravena je pro ně řada oblíbených turistických cílů, mezi něž patří například hrady Šternberk, Helfštýn, zámky Čechy pod Kosířem a Velké Losiny, kde je také výrobna ručního papíru a termální lázně. Dříve narozené hojně lákají také Priessnitzovy léčebné lázně v Jeseníku, historická Olomouc a favoritem je trvale přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně. Kromě tradičních destinací kraj připravil i řadu nových. "Senioři se letos podívají například do nově otevřeného zámku v Čechách pod Kosířem, který mimo tradiční zámecké expozice nabízí také filmovou - zaměřenou na dílo Jana a Zdeňka Svěrákových. Zavítají i do Muzea kočárů, které představuje ojedinělou a největší sbírku historických kočárů, saní a luceren," doplnila Kamila Navrátilová z tiskového oddělení krajského úřadu. Výlety jsou rozděleny podle fyzické náročnosti do tří stupňů obtížnosti, aby si je užili podle svých fyzických možností všichni - od aktivních seniorů až po ty méně pohyblivé. A právě té druhé skupině se letos rozhodl kraj vyjít vstříc a pořídí speciální nízkopodlažní autobus, který vyjede na jeden z vybraných zájezdů. Trvale pak bude zaparkován u dopravní společnosti, a ta ho bude i servisovat. „Organizační část celého projektu zajišťuje cestovní kancelář vybraná v rámci výběrového řízení. Olomoucký kraj pak kontroluje řádné plnění smlouvy. V zájmu kvalitní služby a zodpovědného přístupu každého účastníka je nastavena finanční spoluúčast ve výši 200 korun. Senior z našeho kraje pak může absolvovat pouze jeden výlet,“ řekla náměstkyně hejtmana Yvona Kubjátová.

Hlásit se můžete na webu www.seniorskecestovani.cz. 

 

TV Přerov

Top Desktop version