News

Edita Hausnerová

Edita Hausnerová

URL internetové stránky:

V uplynulých dnech zničil úvazový prvek v místech, která mají připomínat příď lodě. Kruhové oko našli magistrátní úřednici pohozené v trávě a zajistili ho. Podle Ivany Pinkasové z odboru řízení projektů a investic přerovského magistrátu to není jediný negativní bod, který úředníci v této sociálně vyloučené lokalitě města zaregistrovali. Poznamenala: „Návštěvníci si například pletou kovové lavičky s rohožkou na boty, běžně projdou travou a pak si o lavičku očistí podrážku." Veřejné prostranství prošlo teprve nedávno revitalizací za 2,5 milionu korun. Jeho dominantou je pomník s bustou. O investiční akci rozhodli radní s ohledem na skutečnost, že letos v únoru si připomeneme 100. výročí popravy Františka Rasche, přerovského rodáka a jednoho z vůdců vzpoury námořníků rakouského válečného loďstva v Boce Kotorské.

 

 

Šťastné a veselé...

pátek, 22 prosinec 2017 10:17 Zveřejněno v Zprávy

O místa v Domově pro seniory v Přerově je velký zájem

pondělí, 30 říjen 2017 14:57 Zveřejněno v Zprávy

Sociální služby města Přerova evidovaly v říjnu na 904 žádostí o umístění do Domova pro seniory v Kabelíkově ulici. Z toho 340 osob splnilo kritéria pro okamžitý nástup. Kapacita přerovského zařízení je 82 lůžek. V průměru se zde uvolní 25 míst ročně. Poptávka stále roste   a významně převyšuje nabídku. Ve čtvrtek zasedne Rada města Přerova a bude jednat o schválení investičního záměru, který by znamenal rozšíření stávajícího Domova pro seniory v Kabelíkově ulici ještě o jeden pavilon. Ten by disponoval 36 pokoji s celkem 72 lůžky. Podle předběžných odhadů by realizace celého záměru přišla přibližně na 160 milionů korun.

Jazzový podzim v Přerově

pondělí, 23 říjen 2017 14:24 Zveřejněno v Zprávy

Volby 2017 v Přerově

pondělí, 23 říjen 2017 13:23 Zveřejněno v Zprávy

Petr Vrána z hnutí ANO 2011, jako jediný kandidát z Přerova, získal křeslo v poslanecké sněmovně. Ve své nové roli se chce zaměřit hlavně na dopravu. I nadále bude pokračovat v práci neuvolněného radního za Přerov a Olomoucký kraj. Lidra ODS Michala Záchu, který kandidoval z první pozice přeskočila “trojka“ z Olomouce - Zuzana Majerová Zahradníková, a to o 84 preferenčních hlasů. Svůj post v poslanecké sněmovně neobhájil Josef Nekl za KSČM.

Burza práce a vzdělání v Přerově

pondělí, 09 říjen 2017 12:06 Zveřejněno v Zprávy
Vodovody a kanalizace Přerov oznamují, že v pátek 6. října od 22 hodin bude přerušena dodávka vody v obcích a místních částech Bochoř, Vlkoš, Věžky, Lověšice, Henčlov, Výmyslov, Horní Moštěnice (lokalita DTP – kolem nádraží) a Přerov – průmyslová část (lokalita ulic Kojetínská a Tovačovská). Důvodem přerušení dodávky je havárie na zásobním řadu, který zajišťuje takzvanou Bochořskou větev a průmyslovou zónu Přerov. Dále Vodovody a kanalizace Přerov upozorňují na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky - a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech. Žádají rovněž odběratele o zajištění si zásoby vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Ta bude obnovena v sobotu 7. října okolo šesté hodiny ranní. 
Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku: 800 167 427.

Žerotínovo náměstí bude od 9.10. do 19.10. uzavřeno pro osobní dopravu kvůli opravě přilehlé kruhové křižovatky. V době uzavírky bude umožněn vjezd pouze dopravní obsluze do 3,5 t ( tím se rozumí vozidla, jejichž řidiči nebo provozovatelé mají za značkou bydliště, ubytování, sídlo nebo nemovitost ) v čase od 5:00 - do 11:00 hod. a  od 18:00 - do 19:00 hodin přes Jiráskovu a Wilsonovu ulici.  To se tedy týká i případného zásobování obchodů, jež nelze obsloužit ze zadních částí budov. 

ZUBRFEST 2017 - festival piva a hudby

pondělí, 26 červen 2017 15:22 Zveřejněno v Zprávy

Přes 6 000 návštěvníků si nenechalo ujít letošní ZUBRFEST. Ten nabídl pivní novinku dvanáctistupňový ležák Zubr Gradus i bohatý hudební program. Na nezávislé scéně se představilo osm kapel. Na hlavním pódiu vystoupili rockeři z Nebe a Street 69, dále Michal Hrůza, Wohnouti, Anna K a Support Lesbiens. Pro fanoušky hokeje byla připravena autogramiády se Zubry a na úplný závěr ohňostroj. Na letošním ZUBRFESTU se vypilo na 40 000 nápojů, z toho bylo 37 400 piv.

Jako již tradičně část výtěžku ze vstupného poputuje na dobročinné účely. Letošním příjemcem 25 000 Kč bude mobilní hospic Strom života z Nového Jičína, jehož cílem je umožnit těžce nemocným pacientům, aby strávili závěr života v rodinném kruhu, zachovali si svoji důstojnost a měli přístup k co nejkvalitnějším službám

Před jízdou pil alkohol

čtvrtek, 25 květen 2017 12:48 Zveřejněno v Zprávy

Včera krátce po poledni došlo v křižovatce nábřeží Dr. Edvarda Beneše a ulice Na Odpoledni v Přerově k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Dle prvotního šetření měl třiapadesátiletý řidič vozidla značky Citroën z dosud přesně nezjištěných příčin při odbočování do ulice Na Odpoledni přejet do jízdní dráhy protijedoucího automobilu značky Opel. Řidič Opelu měl na situaci zareagovat prudkým strhnutím řízení vlevo, střetu se mu však již zabránit nepodařilo. Došlo ke střetu pravých předních částí vozidel, po kterém Opel narazil ještě do zvýšeného obrubníku vlevo u komunikace. Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun. U řidiče Opelu policisté užití alkoholu vyloučili provedenou dechovou zkouškou. U řidiče Citroënu pak změřili hodnotu 0,99 ‰ alkoholu v dechu. Muž se poté na jejich výzvu podrobil i odbornému lékařskému vyšetření ke zjištění ovlivnění alkoholem. Další jízdu mu policisté zakázali a na místě zadrželi jeho řidičský průkaz. Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření. 

TV Přerov

Top Desktop version