News

V Přerově vzniklo letos 10 nových dětských hřišť, většinou nahradila ta původní.

  • Napsal(a)  Anna Sýkorová
  • Tisk
Foto: Petr Ludík Foto: Petr Ludík

Deset nových dětských hřišť vzniklo během letošního léta a úvodu podzimu v Přerově, většinou na místech těch původních. Největší investice šla do oblíbeného hřiště u rybníku, nových hracích prvků se ale dočkala také například hřiště v ulici Budovatelů nebo v Sokolské ulici. 

Pružinová houpadla, kolotoče, šplhací věže, houpací hnízda nebo lanové pyramidy  - tyto a další herní prvky se během letošního roku objevily v Přerově. U řady dětských hřišť navíc přibyly nové lavičky a odpadkové koše.

"Rekonstrukce dětských hřišť probíhají v průběhu celého roku, město Přerov investovalo do nových herních prvků asi 900 tisíc korun. Investovaly také Technické služby města Přerova, které koupily herní prvky za 860 tisíc korun," popsala tisková mluvčí města Přerova Lenka Chalupová.

"Nejvýznamnější investicí v tomto směru bylo právě dnes otevřené hřiště v ulici Kozlovská, kde ta investice byla přes 550 tisíc korun," dodal Petr Měřínský, 1. náměstek primátora.

Původní hřiště v Kozlovské ulici mělo prvky staré více než 20 let a nesplňovalo už současné požadavky především na bezpečnost. V minulém roce z těchto důvodů zmizelo z města 12 hřišť. Některá byla letos vytvořena úplně nově, jiná byla doplněna o nové herní prvky.

"Některá dětská hřiště jsme byli nuceni úplně zrušit a největším problémem byly zkorodované herní prvky," vysvětlila Lenka Chalupová.

Nové herní prvky byly doplněny i na hřiště v ulici Budovatelů kam si po skončení výuky chodí často hrát děti z nedaleké základní školy. Nová hřiště jsou také v ulicích Na Odpoledni, na Osmeku, v Sokolské ulici, na Třídě 17. listopadu,  na Trávníku a Želatovské ulici. Obnovou prošlo i hřiště u Laguny. Celkově do této oblasti investovalo město více než milion 500 000 tisíc korun. 

TV Přerov

Top Desktop version