News

Policie kontrolovala chaty na Přerovsku

  • Napsal(a)  Anna Sýkorová
  • Tisk
Policie kontrolovala chaty na Přerovsku Foto: Petr Ludík

Preventivní kontroly chat provádí v podzimních a zimních měsících policisté na Přerovsku, cílem je snížit počet krádeží v rekreačních objektech. Do chatových oblastí na Přerovsku vyrazily v úterý 29. listopadu asi dvě desítky policistů. Kontrolovali rekreační objekty, které majitelé většinou zazimovali a zdržují se v nich jen zřídka.

Policisté, policejní čtyřkolka a psovod se psem, ty mohli včera zahlédnout lidé v chatových osadách na Přerovsku. Kontroly chat provádí policie v tomto období už několik let. Prohlížejí, zda jsou objekty zamčené, mají zavřené okenice nebo nezůstala někde otevřená kůlna.

„Jedná se o preventivní akci, kdy kontrolujeme chatové oblasti, které jsou v zimních měsících většinou opuštěné,“ vysvětlila Por. Miluše Zajícová z oddělení tisku a prevence Policie ČR. V minulém roce řešilo obvodní oddělení v Přerově 23 případů vloupání do chat, letos do konce října jich bylo 7. Do statistik se nezapočítávají situace, kdy pachatelé například odcizí nářadí z pozemku nebo vykradou zahradní domek.

„Při takovéto akci provádíme kontrolu každého objektu, jestli je zavřený a dobře zajištěny, případně jestli nedošlo k nějakému narušení,“ popsala Pprap. Lenka Vanková, pracovnice Policie ČR.

Během kontrol v chatové oblasti u Předmostí a v chatách u Čekyně a Penčič nenašli policisté žádné závažné nedostatky ani náznaky trestné činnosti. Lidé si akci policie pochvalují, velký vliv ale podle nich má také skutečnost, že v některých chatách jsou obyvatelé téměř pořád nebo na místě dokonce trvale bydlí. S vloupáním nebo odcizením majetku ale většinou mají zkušenost. Kontrolu provázel i psovod se psem, který by v případě nalezení objektu se znaky vloupání mohl zachytit pachovou stopu a vypátrat případného zloděje.

Majitelům policie také radí, aby své stavby dobře zajišťovali, měli v oknech okenice nebo mříže a nezapomínali nikde položené nářadí. Nedoporučují ani zveřejňovat informace o své nepřítomnosti na sociálních sítích. Majetek je dobré mít někde vyfocený, aby se v případě vloupání lépe určovalo, co chybí.

TV Přerov

Top Desktop version