News

Talentovaní studenti z Přerova

Talentovaní studenti z Přerova Foto: Petr Ludík

Žáci a studenti, kteří dosáhli mimořádných výsledků v krajských či celostátních soutěžích a olympiádách, se opět po roce dočkali ocenění od olomouckého hejtmanství. V úterý 18. října si v rámci slavnostního vyhlášení dvanáctého ročníku Talentu Olomouckého kraje 2016 převzali z rukou náměstka hejtmana Zdeňka Švece diplomy a finanční odměnu. Kraj na podporu mladých talentů letos vyčlenil ze svého rozpočtu celkem 450 tisíc korun. Hodnoceny byly dosažené úspěchy v oboru humanitním, přírodovědném, uměleckém, sportovním a technickém. Do finále Talentu Olomouckého kraje 2016 se nakonec dostalo 56 žáků ze 135 nominovaných. Za Přerov dosáhl nejlepšího umístění 19letý Ondřej Tylich ze Střední průmyslové školy v Přerově za vítězství v ústředním kole studentské odborné činnosti se zaměřením na elektrotechniku, elektroniku a telekomunikaci. V technickém oboru získal druhé místo. Ve stejné kategorii uspěli ještě další dva žáci Obchodní akademie a Jazykové školy s právem státní zkoušky v Přerově – Lukáš Mora a Patrik Pluhař. Oba se podělili o páté místo. Z Gymnázia Jakuba Škody obsadila čtvrtou příčku v humanitním oboru Radka Pallová za vynikající výsledky v celostátním kole debatní ligy. Sportovní úspěchy v atletice přinesly 5. místo Veronice Čejnové také z Gymnázia Jakuba Škody. Kraj letos ocenil i odborné garanty soutěží. Mezi dvanáct z celého hejtmanství se dostal Pavel Kolomazník z Gymnázia Jana Blahoslava a Střední pedagogické školy v Přerově za organizaci sportovních klání.