News

Renata Gájová

Renata Gájová

URL internetové stránky:

 

Od července letošního roku řeší policisté obvodního oddělení dva případy krádeží v přerovských drogeriích. K první došlo v prodejně drogerie v Galerii Přerov. Neznámý pachatel tam odcizil z regálu parfém v hodnotě 949 korun. Podruhé neznámý pachatel kradl v drogerii ve Wilsonově ulici, kde zmizela toaletní voda za 999 Kč. K objasnění případů potřebují policisté pomoci s odhalením totožnosti muže, který je zachycen na kamerovém záznamu. Pokud muže na fotografii znáte, sdělte o něm informace na telefonních číslech 974 778 651, 974 778 654 nebo 974 778 694. Dostavit se můžete také osobně na Obvodním oddělení Přerov 1 nebo využít bezplatnou linku 158 či email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Policiste chtějí znát totožnost ženy na fotografii

středa, 16 srpen 2017 12:40 Zveřejněno v Krimi

Přerovští policisté se obracejí na veřejnost s žádostí o pomoc při ztotožnění ženy, která byla zachycena na kamerovém záznamu lékáren při podvodu.

 

Žena si letos v červnu v lékárně v Komenského ulici vyzvedla na základě padělaných receptů léky Tramadol a Diazepam. Lékárně způsobila škodu 170 korun. V červenci se pak v lékárně Alfa na nám. Přerovského povstání pokusila vyzvednout stejným způsobem lék Diazepam, což se jí ale nepodařilo. Jedná se o ženu ve věku okolo padesáti let, štíhlé postavy a blond vlasů. Na sobě měla světlou halenku bez rukávů, světlé kalhoty ke kolenům a letní obuv. Pokud by někdo poznal ženu na fotografiích, ať bližší informace a poznatky k její totožnosti sdělí na telefonních číslech 974 778 651, 974 778 654 nebo 974 778 694. Je také možné osobně se dostavit na Obvodním oddělení Přerov 1, využít bezplatnou linku 158 nebo email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.">.

Přerov je plný prachu, autobusy MHD budou jezdit zdarma

úterý, 14 únor 2017 08:07 Zveřejněno v Zprávy

Informace o zvýšených koncentracích znečišťujících látek v ovzduší ve městě Přerově

 

Upozorňujeme, že množství prachu v ovzduší nadále výrazně překračuje stanovený limit.


Předpokládaný vývoj: Výrazná změna se v nejbližších hodinách nepředpokládá.


Obyvatelstvu je doporučováno:

 

 1. omezit větší fyzickou aktivitu venku (sport, těžká fyzická práce)

 2. omezit větrání (větrat krátce a intenzivně)

 3. omezit vlastní produkci emisí – omezit použití osobních automobilů, nespalovat nekvalitní paliva.

  Přeprava městskou autobusovou dopravou od 9 hodin je zdarma.

  Platnost této informace je od okamžiku vyhlášení dne 14.02.2017 do odvolání.

   

                                                           Magistrát města Přerova

Olomoucký kraj opět zahalil smog

pátek, 10 únor 2017 18:19 Zveřejněno v Zprávy

Na území Olomouckého kraje byla v pátek 10. února vyhlášena smogová situace. Množství prachu v ovzduší výrazně překračuje stanovený limit.  Oddělení ochrany životního prostředí a památkové péče Odboru stavebního úřadu a životního prostředí  přerovského magistrátu proto doporučil  omezit pobyt venku, větrání a jízdu automobilem. 

Vzduch se po třech dnech pročistil

čtvrtek, 12 leden 2017 14:52 Zveřejněno v Zprávy

Informování veřejnosti o koncentracích znečišťujících látek v ovzduší ve městě Přerově

 

Množství prachu v ovzduší pokleslo pod stanovený limit. Doporučená omezení se ruší.

 

Platnost této informace je od okamžiku vyhlášení dne 12. ledna 2017.

Předpokládá se tento vývoj:

V nejbližších hodinách se nepředpokládá zhoršení situace.

 

 

                                              Magistrát města Přerova

                               odbor stavebního úřadu a životního prostředí

Přerované dýchají vzduch plný prachu

pondělí, 09 leden 2017 15:45 Zveřejněno v Zprávy

VYHLÁŠENÍ UPOZORNĚNÍ

Informování veřejnosti o zvýšených koncentracích znečišťujících látek v ovzduší ve městě Přerově

 

Upozorňujeme, že množství prachu v ovzduší výrazně překračuje stanovený limit.

 

Platnost této informace je od okamžiku vyhlášení dne 09.01.2017 do odvolání.

Předpokládá se tento vývoj:

Výrazná změna se v nejbližších hodinách nepředpokládá.

Obyvatelstvu je doporučováno :

 1. 1.omezit pobyt venku, zvláště  v době ranních a večerních hodin
 2. 2.omezit větší fyzickou aktivitu venku (sport, těžká fyzická práce)
 3. 3.omezit větrání (větrat krátce a intenzivně)
 4. 4.posílit imunitu organismu přísunem vitamínů
 5. 5.omezit vlastní produkci emisí – omezit použití osobních automobilů, nespalovat odpady ani nekvalitní paliva.

 

 

 

                                          Magistrát města Přerova

                              odbor stavebního úřadu a životního prostředí

V pondělí se částečně uzavře silnice v Polní ulici

pátek, 11 listopad 2016 17:24 Zveřejněno v Zprávy

S  částečnou uzavírkou krajské silnice v Polní ulici se budou muset poprat řidiči projíždějící Přerovem. Jedna z klíčových komunikací města bude kvůli opravám uzavřena od pondělí 14. do neděle 27. listopadu a motoristé budou muset volit objízdnou trasu.   Cesta, kterou využívají denně stovky kamionů, je ve špatném stavu a na opravu čeká delší dobu. Má v asfaltu vyjeté koleje, na které si motoristé často stěžovali. Oprava   zvýší komfort jízdy a ulehčí i zimní údržbu .

Uzavírka se týká 250metrového úseku vozovky, a to od křižovatky Velká Dlážka až po odbočku, která vede směrem k Technickým službám města Přerova. Pro řidiče, kteří přijedou od Olomouce či od Lýsek, povede objížďka přes Velkou Dlážku a přes nábřeží Edvarda Beneše. Odtud se napojí na ulici Tržní a Polní. Řidiči, kteří pojedou od nádraží, budou moci směřovat do svého cíle po volném jízdním pruhu opravované silnice. Podle informací Radomíra Zapletala ze Správy silnic Olomouckého kraje projde vozovka výměnou obrusné a ložné asfaltové vrstvy v celkové tloušťce 120 milimetrů. Součástí prací je rovněž obnovení vodorovného dopravního značení. Oprava přijde na 2 miliony 300 tisíc korun.

Krátké výpadky elektrické energie zaznamenali dnes ráno obyvatelé města Přerova, ale i dalších okolních měst. Tisíce domácností se dnes ráno hned dvakrát po sobě ocitly bez elektrického proudu. Důvodem byl požár trafostanice v Prosenicích. Hasiči o něm dostali zprávu krátce před tři čtvrtě na sedm ráno.

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Přerova a místní dobrovolní hasiči, kteří po příjezdu zjistili, že požárem je zasažen samostatně stojící přístrojový transformátor napětí. Hasiči proto začali intenzivně spolupracovat se zástupci energetické a přenosové společnosti a po obdržení informace, že zařízení je bez dodávky elektrické energie, začali s hasebními pracemi. K uhašení požáru využili speciální zařízení, kombinovaný hasicí kontejner, který se používá pro likvidaci těchto typů požárů. Velitel zásahu si na místo vyžádal také pracovníky životního prostředí. Při požáru totiž došlo k poškození transformátoru a úniku oleje. Při události nebyl nikdo zraněn. Škodu odborníci předběžně vyčíslili na 1 milion korun. Proč hořelo, se šetří.

V Přerově bude jezdit Senior taxi

středa, 19 říjen 2016 14:40 Zveřejněno v Zprávy

Přerovští zastupitelé na svém pondělním zasedání 17. října odhlasovali zřízení nové dotované služby pro obyvatele města a jeho místních částí nad 65 let. Ti budou moci využívat k přepravě k lékaři, do lékárny, do nemocnice nebo na úřad či poštu tzv. Senior taxi. Jedna jízda - a to na jakoukoliv vzdálenosti - přijde na 20 korun. Služba, na kterou město bude doplácet zhruba půl milionu ročně, by měla fungovat od února příštího roku. Který taxikář v pilotním jedenáctiměsíčním projektu zakázku v hodnotě 424 tisíc korun získá, se rozhodne ve výběrovém řízení. Slnit bude muset celou řadu kritérií, mimo jiného vlastnit vhodné auto a mít určitou dávku empatie a trpělivosti. Vzhledem k tomu, že se počítá se zhoršenou pohyblivostí zákazníků, bude jeho povinností jim při nástupu a výstupu pomáhat.

TV Přerov

Top Desktop version