News

Edita Hausnerová

Edita Hausnerová

URL internetové stránky:

Burza práce a vzdělání v Přerově

pondělí, 09 říjen 2017 12:06 Zveřejněno v Zprávy
Vodovody a kanalizace Přerov oznamují, že v pátek 6. října od 22 hodin bude přerušena dodávka vody v obcích a místních částech Bochoř, Vlkoš, Věžky, Lověšice, Henčlov, Výmyslov, Horní Moštěnice (lokalita DTP – kolem nádraží) a Přerov – průmyslová část (lokalita ulic Kojetínská a Tovačovská). Důvodem přerušení dodávky je havárie na zásobním řadu, který zajišťuje takzvanou Bochořskou větev a průmyslovou zónu Přerov. Dále Vodovody a kanalizace Přerov upozorňují na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky - a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech. Žádají rovněž odběratele o zajištění si zásoby vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Ta bude obnovena v sobotu 7. října okolo šesté hodiny ranní. 
Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku: 800 167 427.

Žerotínovo náměstí bude od 9.10. do 19.10. uzavřeno pro osobní dopravu kvůli opravě přilehlé kruhové křižovatky. V době uzavírky bude umožněn vjezd pouze dopravní obsluze do 3,5 t ( tím se rozumí vozidla, jejichž řidiči nebo provozovatelé mají za značkou bydliště, ubytování, sídlo nebo nemovitost ) v čase od 5:00 - do 11:00 hod. a  od 18:00 - do 19:00 hodin přes Jiráskovu a Wilsonovu ulici.  To se tedy týká i případného zásobování obchodů, jež nelze obsloužit ze zadních částí budov. 

ZUBRFEST 2017 - festival piva a hudby

pondělí, 26 červen 2017 15:22 Zveřejněno v Zprávy

Přes 6 000 návštěvníků si nenechalo ujít letošní ZUBRFEST. Ten nabídl pivní novinku dvanáctistupňový ležák Zubr Gradus i bohatý hudební program. Na nezávislé scéně se představilo osm kapel. Na hlavním pódiu vystoupili rockeři z Nebe a Street 69, dále Michal Hrůza, Wohnouti, Anna K a Support Lesbiens. Pro fanoušky hokeje byla připravena autogramiády se Zubry a na úplný závěr ohňostroj. Na letošním ZUBRFESTU se vypilo na 40 000 nápojů, z toho bylo 37 400 piv.

Jako již tradičně část výtěžku ze vstupného poputuje na dobročinné účely. Letošním příjemcem 25 000 Kč bude mobilní hospic Strom života z Nového Jičína, jehož cílem je umožnit těžce nemocným pacientům, aby strávili závěr života v rodinném kruhu, zachovali si svoji důstojnost a měli přístup k co nejkvalitnějším službám

Před jízdou pil alkohol

čtvrtek, 25 květen 2017 12:48 Zveřejněno v Zprávy

Včera krátce po poledni došlo v křižovatce nábřeží Dr. Edvarda Beneše a ulice Na Odpoledni v Přerově k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Dle prvotního šetření měl třiapadesátiletý řidič vozidla značky Citroën z dosud přesně nezjištěných příčin při odbočování do ulice Na Odpoledni přejet do jízdní dráhy protijedoucího automobilu značky Opel. Řidič Opelu měl na situaci zareagovat prudkým strhnutím řízení vlevo, střetu se mu však již zabránit nepodařilo. Došlo ke střetu pravých předních částí vozidel, po kterém Opel narazil ještě do zvýšeného obrubníku vlevo u komunikace. Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun. U řidiče Opelu policisté užití alkoholu vyloučili provedenou dechovou zkouškou. U řidiče Citroënu pak změřili hodnotu 0,99 ‰ alkoholu v dechu. Muž se poté na jejich výzvu podrobil i odbornému lékařskému vyšetření ke zjištění ovlivnění alkoholem. Další jízdu mu policisté zakázali a na místě zadrželi jeho řidičský průkaz. Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření. 

Pavel Nárožný chystal vraždu své tety

středa, 26 duben 2017 09:57 Zveřejněno v Zprávy

Pavel Nárožný, souzený za vraždu svého otce a jeho manželky, opět stanul před soudem. Podle obžaloby měl  před dvěma lety plánovat vraždu své tety kvůli dědictví po otci. Mělo jít o rodinný dům, ve kterém obžalovaný až do zadržení v roce 2016 žil.

Příbuzná mu ale stála v cestě. Nejprve zamýšlel  ženu srazit autem, poté ji poslat otrávenou bonboniéru a nakonec ji ubýt ručně vyrobeným palcátem. V přípravě měla Nárožnému pomáhat známá, která s ním bydlela v domě u Žebračky. Ta se od něj ale odstěhovala a vše nahlásila policii. Při pondělním hlavním líčení Nárožný vinu odmítl a zpochybnil věrohodnost hlavní svědkyně.

Výrobci a distributoři drog zadrženi

čtvrtek, 20 duben 2017 10:44 Zveřejněno v Zprávy

V rukou policistů skončil 34letý muž z Přerova, který byl obviněn z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Zadržení podezřelého neproběhlo hladce. Muselo dojít k násilnému vstupu do  bytu, protože nereagoval na výzvy k otevření.

Spolu s ním byly uvnitř zadrženi ještě další dva muži ve věku 24 a 35 let. Jednalo se o odběratele a uživatele drog. Při domovní prohlídce byly zajištěny věci pocházející z majetkové trestné činnosti páchané na území okresu Přerov. Šlo o mobilní telefony a jízdní kola. Policisté objevili i vibrační pěch k hutnění zeminy za 80 tisíc korun a čerpadlo. 

Nákupní centrum Kasárna

středa, 19 duben 2017 13:14 Zveřejněno v Zprávy

V areálu bývalých kasáren v Želatovské ulici v Přerově bude další Kaufland a nákupní galerie. Termín otevření je stanoven na přelom listopadu a prosince 2017.

Právě probíhá finalizace zemních prací. V dalších týdnech budou postupně růst skelety dvou přízemních objektů – a to hypermarketu o rozloze 4.700 a nákupní galerie s 2.500 . Patřit k nim bude také parkoviště pro zhruba 270 vozidel. Investiční náklady včetně realizace okružní křižovatky dosáhnou zhruba 200 milionů korun. Nákupní zóna v Želatovské ulici, podle zástupce developerské společnosti, nabídne odhadem 150 nových pracovních příležitostí. 

Části Přerova jsou bez elektřiny

úterý, 28 únor 2017 11:49 Zveřejněno v Zprávy

Tiskový mluvčí Skupiny ČEZ Vladislav Sobol k tomu uvedl následující: 

"V areálu bývalých Želatovských kasáren, kde probíhají velké terénní úpravy, nám při těchto úpravách poškodili dva kabely vysokého napětí, čímž došlo k výpadku rozsáhlé větve elektrického vedení. Navíc došlo k přenosu zkratu a výpadku v jiné části města.

Naši montéři a technici už na odstranění závad pracují, takže na většině území, kde jsou nyní bez proudu, budou dodávky obnoveny v řádu minut, v nejbližším okolí bývalých kasáren budou opravy trvat zhruba tři až čtyři hodiny."

Incident u hypermarketu

pátek, 20 leden 2017 16:38 Zveřejněno v Zprávy

Nepříjemnou zkušenost zažila ve čtvrtek odpoledne 26letá žena na parkovišti u hypermarketu v Denisově ulici v Přerově. V okamžiku, když zajížděla s nákupním vozíkem do stojanu k ní přistoupili dva muži a bez použití násilí jí jeden z nich odcizil kabelku, kterou měla odloženou v košíku. Poškozená si toho nejprve nevšimla. Pak se ale vydala za prchajícími pachateli. Ty pronásledovala až do přilehlého parku, kde našla odcizenou tašku v níž chyběla finanční hotovost ve výši 1 600 korun. Případ policie šetří pro trestný čin krádeže a současně vyzývá občany, aby si na své osobní věci dávali pozor, zejména na místech s vyšší koncentrací osob.

TV Přerov

Top Desktop version