Zubři srovnali v závěru atraktivního derby se Vsetínem. Nakonec brali bod

1062

Nejvyšší návštěva sezony v MEO Aréně v pondělí sledovala atraktivní moravské derby mezi hokejisty Přerova a Vsetína. Zubři stále drželi druhé místo tabulky, Valaši však vyhráli už sedm utkání v řadě. Svou sérii nakonec prodloužili, na Hané zvítězili 2:1 po prodloužení.

Kuriózním momentem byl vedoucí gól Vsetína asi desetinu vteřiny před koncem první třetiny. Už to vypadalo, že právě tato smolná trefa rozhodne, minutu před koncem třetího dějství ale srovnal Zdeněk Čáp. V prodloužení měli více štěstí hosté.

„Ve druhé třetině jsme soupeře dostali pod tlak, snažili jsme se jeho dobře organizovanou obranu zlomit, podařilo se nám to až při naší power play. To utkání zaslouženě skončilo prodloužením, kde opět platilo pravidlo nedáš, dostaneš. My jsme spokojeni s vydřeným bodem.“

TRENÉR HC ZUBR PŘEROV PETR DOČKAL

HC Zubr Přerov – VHK ROBE Vsetín 1:2p (0:1, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 59. Čáp (Procházka) – 20. Theoret (Frolo, Březina), 63. Slováček (Jonák, Rob). Rozhodčí: Skopal, Kopeček – Novák, Měkýš. Vyloučení: 7:11. Bez využití. Diváci: 2803.

Přerov: Klimeš – Pala, Čáp, Černý, Zbořil, Pohl, Malina, Padrnos – Doležal, Sýkora, Š. Kratochvil – Procházka, M. Kratochvil, Sikora – Goiš, Hejcman, Navrátil – Zmeškal, Moučka, Indrák. Trenéři: Kamil Přecechtěl, Petr Dočkal.

Vsetín: Šelepněv – Mikuš, Frolo, Slováček, Teper, Holomek, Hryciow, Jenáček – Theoret, Rác, Březina – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Kucharczyk, Pitule – Hořanský, Vítek, Klímek. Trenéři: Jiří Dopita, Luboš Jenáček.