Zubři se po dvou domácích prohrách rozloučili se sezonou, na pražskou Slavii nestačili.

1310

Ani v jednom utkání čtvrtfinálové série s pražskou Slavií nedokázali hokejisté Přerova zvítězit. Po dvou prohrách v Edenu chtěli Zubři na domácím ledě srovnat stav zápasů na 2:2, to se jim ale nepovedlo. V sobotu padli 3:6, v neděli pak museli zvítězit, pokud ještě chtěli sérii prodloužit.

Byla to však opět Slavia, kdo šel už ve 4. minutě do vedení. Tečovaná střela Krejčíka skončila za zády Juraje Šimbocha. V 15. minutě z další poměrně ojedinělé šance inkasoval přerovský gólman podruhé, překonal jej Šagát. Do branky tak šel Lukáš Klimeš.

Naději vykřesal hned na začátku druhé třetiny Jakub Šlahař, jenže ve 30. minutě vrátil Pražanům dvougólový náskok Drtina. Zubry deptala častá vyloučení a nepovedené vlastní přesilovky. Další gól už nepadl, sezona tak Přerovanům po prohře 1:3 skončila.

Celkové hodnocení sezony však bude pozitivní. Zubři nasbírali v základní části rekordní počet bodů, což stačilo na krásné páté místo. Nejlepší umístění po návratu do první ligy. Jakub Šlahař se stal se sedmnácti góly nejlepším střelcem týmu. Po utkání však převládalo zklamání nad radostí z individuálně povedené sezony.

Jakub Šlahař si možná jako někteří další přerovští hráči ještě zahraje extraligové play-off ve Zlíně. Žádné volno zatím nečeká ani ostatní Zubry.

Také letos by fanoušci neměli být ochuzeni o tradiční Poslední špíl sezony mezi Zubry a jejich příznivci. Chystají se také nejrůznější společné akce a autogramiády.