Velké derby mezi 1. FC Viktorií Přerov a FC Želatovice skončilo remízou. Bod navíc vychytal Želatovicím v penaltách Tomáš Čech!

1846

Přes tři sta platících diváků, ale i spousta dalších fanoušků sledovala v sobotu v Želatovicích dlouho očekávané derby mezi domácím FC a přerovskou Viktorkou.

Krásné počasí doprovázelo bitvu dvou týmů, které se znají až moc dobře. Vyprávět by o tom mohli třeba bratři Vojtěch a Vít Koplíkové.

Na góly si diváci museli počkat až po změně stran. V 62. minutě stál na konci pěkné přerovské kombinace Martin Koller. Želatovice ale našly ani ne o deset minut později stejně povedenou odpověď. Jejich akci zakončoval záložník Dušan Zapletal, bylo srovnáno, další gól už nepadl.

Protože v krajském přeboru rozhodují o bodu navíc pokutové kopy, derby dostalo na závěr to správné koření. Hrdinou utkání se tak nakonec stal želatovický brankář Tomáš Čech, který vychytal dvě penalty hostů.

Na podzim se z těsné výhry 1:0 radoval Přerov, druhou bitvu ovládly po penaltách 2:1 Želatovice. A jak to hned po zápase viděli bratři Koplíkové?