Starší dorostenci HC Zubr Přerov vybojovali pro klub extraligu juniorů!

1410

Neskutečné drama, parádní atmosféra a na závěr nevídaný úspěch. Starší dorostenci Zubrů museli ve svém posledním čtvrtém utkání baráže k jistotě postupu do extraligy porazit Ústí nad Labem o tři góly. Za podpory tisícovky fanoušků se jim to v MEO Aréně podařilo. V Přerově se tak kromě první ligy mužů v příští sezoně bude hrát také extraliga dorostu i juniorů.

Byla to ale pořádná fuška. Po výborné první třetině šli Zubři do vedení 3:1. Kýžený tříbrankový náskok pak domácím v prostřední části zajistil Stanislav Svozil. Jenže Ústí se ve třetí dvacetiminutovce viditelně zvedlo. Ve 48. minutě snížil na 2:4 Opočenský a drama bylo na světě. V 57. minutě dokonce hosté nastřelili tyč, gól by přitom nejspíš znamenal konec přerovských nadějí. O minutu později však i díky skvělým fanouškům dotlačil puk do sítě kapitán Tomáš Gorás. Ani v závěrečné hře bez brankáře už Slovan branku nevstřelil. Velká zubří euforie mohla propuknout.

Kromě nepříliš vydařeného zápasu v Ústí, který Zubři prohráli 0:2, se jim kvalifikace o extraligu a celá sezona vydařily. V základní části prohráli jen tři ze 42 utkání. Jablonec v baráži přejeli 6:0 a 7:2. Klíčový poslední duel sezony ovládli 5:2. Juniorská extraliga je tedy ve správných rukou.

Snovou sezonu pro přerovský hokej pak o víkendu zakončil závěrečný turnaj mistrovství republiky mladších dorostenců. Zubři po úvodní prohře 1:6 s Hradcem Králové dokázali porazit v prodloužení Plzeň 3:2. V posledním utkání proti Liberci sahali po medaili. Nakonec však po prohře 4:6 končí na krásném čtvrtém místě jako nejlepší moravský klub.