Přerov Mammoths vstoupil do druhé ligy famózně. Vysočinu Gladiators porazil 21:0.

1136

Krásné doslova letní počasí provázelo přerovské Mamuty při historické premiéře ve druhé lize amerického fotbalu. Do Přerova zavítali dobře známí Gladiátoři z Vysočiny. Posílený jihlavský celek chtěl Mamutům hlavně vrátit překvapivou porážku z loňského finále. Tvrdě však narazil.

Hned z první akce utkání totiž domácí donesli míč do soupeřovy endzóny. Touchdown Patrika Schwarze pak ještě potvrdil kicker Michal Stoklásek a Přerov šel do rychlého vedení 7:0.

Gladiátoři byli parádním vstupem Mamutů do utkání viditelně zaskočeni. Dle očekávání pak dominovaly obrany obou celků. Nejblíže skórování byli hosté v polovině utkání, defenziva Přerova však odolala.

Na začátku čtvrté čtvrtiny navíc domácí sehráli další povedenou akci. Míč do endzóny donesl Michal Bock. Stejný hráč pak přidal pojistku sedm minut před koncem. A protože kicker Stoklásek byl stoprocentní, Mamuti zvítězili 21:0.

Důležitá první výhra může Přerov pasovat mezi černé koně druhé nejvyšší soutěže. Také další duel odehrají Mamuti doma. V sobotu 28. dubna přivítají pražské Hippos.