Mezinárodní mistrovství republiky v autokrosu opět zavítalo do Přerovské rokle. Dařilo se i domácím v čele s Ladislavem Hanákem juniorem!.

1614

Mezinárodní mistrovství České republiky v autokrosu již tradičně zavítalo do Přerovské rokle. Třetí závod seriálu vrcholil v neděli po poledni semifinálovými a finálovými jízdami.

Královskou divizi Super Buggy letos po dvou letech znovu ovládl Jan Smrž. V pouze pětičlenné třídě Buggy 1600 se z vítězství radoval Petr Nikodém před reprezentačním kolegou Milanem Vaňkem.

Vidět ovšem byli i domácí závodníci. Dva z nich se utkali v kategorii KartCross. Josef Hartmann dojel třináctý, Petr Švestka oslavil svůj návrat na přerovský závod mistrovství republiky výborným třetím místem.

Ještě lépe si však vedl syn bývalého úspěšného jezdce a nyní konstruktéra Ladislava Hanáka. Šestiletý Ladík byl o víkendu suverénní a zvítězil v třídě Racer Buggy 160.

V Přerově se snažili i další jezdci. Kategorie Junior Buggy patřila suverénnímu Jakubovi Novotnému, KartCross opanoval Jiří Havelka. Divizi Touring Autocross kraloval Ivoš Mahr. Novou divizi D2 ovládl František Líbal, D6 patřila Zdeňku Antonymu. V Racer Buggy 250 zvítězil Dominik Starosta, v sto pět a dvacítkách Stanislav Brousek.

Nouze nebyla ani o nebezpečné momenty. Tato hrůzostrašně vypadající nehoda Lukáše Svobody v semifinále třídy KartCross dopadla naštěstí dobře.

Další velkou akcí v Přerovské rokli bude 11. a 12. srpna autokrosové mistrovství Evropy.