Kanoisté uspořádali minulou sobotu další ročník Přerovské 200ky.

1118

Oddíl rychlostní kanoistiky TJ Spartak Přerov minulou sobotu uspořádal již 36. ročník Přerovské dvoustovky. Závod Velkomoravské ligy přilákal na řeku Bečvu 315 závodníků všech věkových kategorií z 22 oddílů z celé České republiky.

Nejpočetnější zastoupení měl pochopitelně domácí Spartak. Celkem 40 přerovských účastníků chtělo v prvé řadě dosáhnout na prvenství v bodovací soutěži klubů. Zálusk na tento triumf však mělo také 27 zástupců Kanoistiky Kojetín. Ti Spartak pěkně proháněli, Přerované však nakonec zvítězili o pouhé dva body, získali jich 372. Na třetím místě se umístila Ostrožská Nová Ves.

Nedávné úspěchy kanoistů Přerova také stojí za povšimnutí. Tak třeba Martin Večerka si svými výkony zajistil účast na mistrovství Evropy juniorů, které se koná na přelomu června a července v italském Auronzu.

Mezi dívkami zase září dorostenka Gabriela Hermély, která na začátku června na Českém poháru v Račicích vybojovala hned pět zlatých medailí.