Jarní odvetu mezi Želatovicemi a Lutínem vyhráli hosté.

1249

Na podzim na hřišti lídra nečekaně vybojovali tři body. Jarní odveta mezi Želatovicemi a Lutínem tak i vzhledem k situaci v tabulce krajského přeboru slibovala zajímavou podívanou. Sigma si na Přerovsko přijela pro tři body, které by ji výrazně přiblížily k zisku titulu, Želatovice zase potřebovaly alespoň bod, aby definitivně získaly stoprocentní jistotu záchrany.

A začátek patřil domácím. Ti měli zajímavé šance, těžko se však dostávali k pořádné koncovce. A tak ve 13. minutě udeřil lutínský ostrostřelec Tomáš Los, jeho zpracování i zakončení mělo takřka ligové parametry. Před odchodem do šaten navíc výborný míč za obranu poslal do sítě Michal Prucek a hosté vedli už 2:0.

Také po změně stran byli Želatovičtí hodně blízko gólu. Obrovskou šanci v 73. minutě však zastavil rozhodčí Šteier, který necitlivě přerušil hru, místo aby nechal výhodu Čtvrtníčkovi, který byl úplně sám před lutínským gólmanem.

Domácí si za svou aktivitu gól zasloužili. Přišel však pozdě. Po jednom z nebezpečných centrů Čtvrtníčka se prosadil Ladislav Dlouhý. V závěru ale při poslední šanci na srovnání vyběhl do vápna i gólman Čech, k míči se však dostal Los a vyslal dopředu Brázdila. Ten uzavřel na konečných 1:3.

Želatovicím ve vyrovnané tabulce patří pěkná šestá příčka, ani to ale ještě nezajišťuje stoprocentní záchranu. Letos totiž mohou z krajského přeboru sestoupit tři týmy.

První těžký venkovní duel sehrají Mrázkovi svěřenci tuto neděli od 17 hodin ve Všechovicích.