Fotbalisté FK Kozlovice v infarktovém zápase přehráli FK Jeseník 3:2 a jsou ve hře o druhé místo v divizi.

1367

Fotbalisté Kozlovic se v neděli loučili s domácími fanoušky. Tři kola před koncem divize je čekal poslední zápas na vlastním hřišti, tentokrát do pěkně zaplněného sportovního areálu dorazil Jeseník. Málokdo by před výkopem čekal, o jak jedinečnou rozlučku se bude jednat.

Do vedení šli ve 12. minutě hosté. Kysela na pravé straně šikovně obešel Střelce a ještě lépe zakončil. Ve 20. minutě však odpověděl povedenou hlavičkou domácí Galetka. Kozli pak diktovali tempo hry a vytvořili si šance, v koncovce ale chyběla kvalita.

Po změně stran postupně opadal kozlovický tlak. Jeseník hrozil z protiútoků a po jednom z nich se dožadoval červené karty po zákroku Šolína, rozhodčí však zůstal klidný, což se nedalo říct o hostujících hráčích.

Nejzajímavější momenty odstartovala 75. minuta. David Střelec měl před sebou volno na pravé straně, pěkným centrem našel Galetku a ten svým 17. gólem v sezoně otočil na 2:1 pro domácí. Jeseničtí se pak v čele s gólmanem Červenkou sesypali na Střelce, který podle nich měl zakopnout míč kvůli zranění hostujícího hráče.

Dovádění jesenického gólmana nebralo konce. Nezastavila jej ani žlutá karta, rozhodčí tak po zásluze poslal Červenku předčasně do sprch.

Do jesenické brány se tak postavil autor prvního gólu Kysela, Kozlovicím se však proti deseti příliš nedařilo. V 90. minutě navíc hosté sehráli dobře standardní situaci a Bříza vyrovnal na 2:2.

Štěstí se ale přeci jen přiklonilo na stranu Kozlů. Ve třetí minutě nastavení se po sérii rohových kopů míč dostal ke Střelcovi, který dostal míč do sítě a rozhodl o výhře domácích 3:2.

V průběžné tabulce tak Kozlovicím patří dvě kola před koncem čtvrté místo o skóre za Havířovem, se kterým však mají lepší vzájemnou bilanci. Na druhé Ústí ztrácejí dva body.