Fotbalisté FK Kozlovice prolomili střeleckou smůlu a ve druhém poločase zničili Bohumín čtyřmi góly!

1054

Ve zbrusu nových dresech nastoupili fotbalisté Kozlovic do prvního domácího utkání jara. Proti Bohumínu chtěli dát zapomenout na nepovedené vystoupení v Hranicích, kde pálili jednu šanci za druhou.

Jenže od začátku utkání Kozli spíše navázali na špatnou produktivitu. Bohumín musel po nepříjemném zranění v 10. minutě střídat brankáře Švrčinu za dvojku Barániho. Ten ale přes velkou herní převahu domácích příliš práce neměl. Kozlovice ne a ne trefit bránu.

Roli smolaře na sebe vzal hlavně útočník Adam Galetka. Dvě tutové šance spálil, do konce první půle se k němu přidali ještě Filip Přikryl a Štěpán Přikryl.

Trpělivost se nejen Galetkovi vyplatila. Hned po změně stran si totiž Kyselákovu střelu do vlastní brány ztečoval bohumínský stoper Vaclík. Od té doby se Kozli uvolnili a přišly i góly. Na 2:0 dával po Galetkově pasu Martin Schlehr, poté přidal dva góly sám Adam Galetka. Střelecké trápení bylo rázem zapomenuto.

V závěru ještě po chybě obrany zahrávali hosté penaltu a upravili na 4:1. Domácí premiéra přesto vyšla Kozlovicím na jedničku. V dalším kole zajíždí tým Romana Matějky do Vsetína. Poté jej ve středu 18. dubna čeká dohrávka 18. kola proti B-týmu Opavy. Kozli duel sehrají na domácím hřišti od 16.30.