Fotbalisté 1. FC Viktorie Přerov na úvod přípravy vybouchli v souboji s třetiligovým SK Spartak Hulín.

1949

Bez kapitána Ondřeje Václavíčka a obou krajních beků Bubeníka s Hrabalem se musela obejít přerovská Viktorka během prvního přípravného utkání. Proti těžkému soupeři z Hulína to bylo hlavně v defenzivě znát.

První půlhodinu přesto Přerované dokázali proti třetiligovému celku držet bezbrankový stav, pak ale přišla fatální pětiminutovka, která vlastně rozhodla o osudu celého zápasu. Hosté se nejprve trefili po centru z levé strany ve 31. minutě. Prakticky ihned po výkopu se středem hřiště rychlou kombinací dostali do vedení 2:0.

Viktorka přesto měla dostatek šancí, aby i nadále hrála vyrovnanou partii. Dokonce se dočkala branky, David Chuda však hlavičkoval v jasném ofsajdu. A tak už ve 35. minutě Hulín zvyšoval na 3:0. Do konce poločasu prostřelili hosté gólmana Bělíka ještě jednou a do šaten se šlo za stavu 0:4.

Po změně stran Viktoriáni hodně omladili sestavu a Spartak přeci jen ubral ze svého tempa. Výpadek mezi 81. a 82. minutou však znamenal dvě branky hostujícího Karmazína, které určily konečný krutý výsledek 0:6.

Na straně Hulína zhodnotil utkání přerovský rodák a odchovanec Tomáš Josl. Bývalý hráč prvoligové Jihlavy, který má za sebou i angažmá na Slovensku, v Polsku, Indii či Rumunsku v Hulíně odehraje svou druhou sezonu.

Po návratu domů do Přerova mohl Josl zhodnotit i výkon tvořícího se divizního týmu Viktorky.

Další přípravné utkání Viktorka odehrála už v pátek proti Bystřici pod Hostýnem, v úterý pak zajíždí na hřiště překvapení uplynulé divizní sezony z Ústí.