FK Kozlovice hodně zkomplikovali MFK Havířov cestu za postupem do 3. ligy.

1408

Pro tři body a posun na první místo divizní tabulky si minulou neděli přijeli do Kozlovic fotbalisté Havířova. Tým Miroslava Matušoviče touží po postupu do 3. ligy a marodkou oslabený tým z Přerovska neměl být nezdolatelnou překážkou. Zvlášť, když v týdnu dostal výprask 0:4 ve Frýdlantu.

Jenže Kozli od začátku vsadili na zodpovědnou hru zezadu a nebezpečné rychlé protiútoky.

A domácí se dočkali po změně stran. V jednom z dalších brejků Nekuda dobře vysunul Galetku, ten mu míč vrátil na hranici šestnáctky, kozlovický sniper zamířil perfektně a připsal si už patnáctý gól v sezoně.

Ani ne o dvě minuty později zbytečně komentoval výkon rozhodčího havířovský Karel Skoupý a po druhé žluté kartě šel předčasně do sprch. Z následné standardky Kozli vytěžili faul ve vápně a penaltu, kterou však Galetka neproměnil.

Kozlovice to však mrzet nemuselo. V 77. minutě šel důrazně do dalšího protiútoku osamocený Štěpán Přikryl a i s troškou štěstí zvýšil na 2:0.

Kozlovice tak frustrovaný Havířov obraly o tři body a čtyři kola před koncem je situace v horních patrech divizní tabulky opět zamotaná. Šesté Kozlovice ztrácejí na čtvrtý Havířov dva body, na první Ústí a Nový Jičín bodů pět.

V dalším kole Kozli zajíždí na hřiště lídra soutěže z Ústí u Hranic. Další z veledůležitých utkání je na programu v sobotu od 15 hodin.