Ani hráči z A-týmu nepomohli SFC Opava k bodům ze hřiště FK Kozlovice. Hattrickem se blýskl Adam Galetka.

1144

Středeční dohrávka 18. kola divizní skupiny E v Kozlovicích slibovala zajímavou podívanou. Domácí chtěli proti rezervě druholigové Opavy potvrdit pozici nejlépe hrajícího týmu soutěže na vlastním hřišti. Slezané však také měli zálusk na body, pomoci jim k tomu mělo hned pět hráčů z A-týmu v základní sestavě.

Kozli skutečně celé utkání zvládli takticky na jedničku. Hlídali si hlavně střed hřiště. Opava sice byla na míči, góly ale dávali domácí. Ten první už ve 13. minutě. Po centru Nekudy se k dorážce dostal Adam Galetka a započal tak své velké představení.

Po změně stran rozhodčí citlivě ponechal výhodu a Galetka situaci vyřešil bravurně – 2:0. V 71. minutě byl ve vápně faulován střílející David Pavelka. Míč si pak nachystal kdo jiný než Adam Galetka a završil svůj vůbec první hattrick mezi muži.

Trenér Matějka přes cennou výhru 3:0 a posun na čtvrté místo tabulky musí řešit nepříjemnosti. Do utkání kvůli zranění nezasáhli ze základní sestavy Schlehr, Kyselák, ani pravý obránce Střelec. Další pravý bek Filip Přikryl kvůli zdravotním problémům odstoupil už v 16. minutě. Výborně jej však zastoupil Štěpán Přikryl.

Kozli každopádně ztrácí na druhý Havířov pouhý bod a už v neděli hostí poslední Petrovice. Utkání je na programu v 16 hodin.